Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ziņojums: Vairums Latvijas iedzīvotāju korupcijas līmeņa samazināšanos nemana

55% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka pēdējo divu gadu laikā korupcijas līmenis valstī nav mainījies, liecina organizācijas "Transparency International" veiktais pētījums.

Savukārt 11% aptaujāto domā, ka tas ir manāmi paaugstinājies, 18% aptaujāto domā, ka tas ir nedaudz palielinājies, bet 15% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka korupcijas līmenis ir nedaudz samazinājies.

Aptaujā 51% respondentu pauduši viedokli, ka korupcija publiskajā sektorā ir nopietna problēma, bet 26% aptaujāto radies viedoklis, ka tā ir problēma, tomēr viņi to nav nosaukuši par nopietnu. Tikmēr 20% aptaujas dalībnieku korupciju novērtējuši kā nelielu problēmu, bet 4% aptaujāto tā neliekas problēma.

51% aptaujāto arī pauda uzskatu, ka valdības mēģinājumi cīnīties ar korupciju Latvijā nav efektīvi. Tāpat vairāk nekā puse aptaujāto - 53% - uzskata, ka valdības darbu vada dažu lielu grupu personīgās intereses.

Liels procents respondentu Latvijā - 68% - pauda nostāju, ka politiskās partijas Latvijā ir korupcijas ietekmētas, 56% uzskata, ka korupcija ietekmē arīdzan parlamentu, bet 31% respondentu norādījuši, ka arī medijus Latvijā ietekmē korupcija.

Teju puse jeb 48% aptaujāto pauda viedokli, ka korupcija ir ietekmējusi arī tiesu varu Latvijā. Tikpat liels procents aptaujāto saskata korupcijas ietekmi medicīnas nozarē. 68% aptaujāto korupcijas ietekmi sajutuši attiecībās ar valsts amatpersonām un ierēdņiem.

Pētījumā noskaidrots, ka Latvijā kukuļus devuši 19% respondentu: ceturtdaļa jeb 25% no tiem kukuļus devuši policijai, savukārt 24% - medicīnas iestādēs.

Pētījuma gaitā 107 pasaules valstīs tika apjautāti 114 000 cilvēku. Pēdējā gada laika kukuļus valsts pārvaldes vai institūciju darbiniekiem maksājuši 27% respondentu. 36 valstīs par korumpētāko institūciju tiek uzskatīta policija, 20 valstīs šajā jomā vissliktākā slava ir tiesu sistēmai. Savukārt 51 valstī par korumpētākajām tiek uzskatītas politiskās partijas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas