Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Žurnālistu asociācija aicina pārbaudīt «Zemgales Ziņu» redaktora vietniekam Kupčam piemēroto aizdomās turamā statusu 13

Laikraksta «Zemgales Ziņas» galvenā redaktora vietnieks Edgars Kupčs, izmantojot pārbaudītus informācijas avotus, rīkojies atbilstoši profesionālajiem principiem un izpildījis savu pienākumu informēt sabiedrību par nozīmīgiem faktiem, biznesa portālam Nozare.lv teikts Latvijas Žurnālistu asociācijas paziņojumā medijiem.

Saskaņā ar likumā «Par prokuratūru» un likumā «Par policiju» minēto LŽA aicina pārbaudīt Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektores Kristīnas Dzalbes pieņemto lēmumu pamatotību un profesionālo neatkarību, ierosinot minēto kriminālprocesu un atzīstot Kupču par aizdomās turamo šajā kriminālprocesā.

Par sabiedrībai nozīmīgas informācijas publicēšanu ierosinātais kriminālprocess un mēģinājumi iztaujāšanas laikā policijā likt izpaust žurnālista informācijas avotu rada ļoti nopietnas bažas par preses brīvības izpratni un šīs izpratnes ietekmi uz demokrātijas kvalitāti Latvijā.

LŽA lūdz pievērst uzmanību faktam, ka šā gada 22.novembrī LŽA biedrs, laikraksta «Zemgales Ziņas» galvenā redaktora vietnieks Kupčs atzīts par aizdomās turamo tāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kas paredzēts KL 157. panta «Neslavas celšana» 2.daļā: «Par neslavas celšanu masu saziņas līdzeklī - soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu».

«Vēlamies uzsvērt, ka kriminālprocess ierosināts pēc laikrakstā «Zemgales Ziņas» 2013.gada 5.februārī publicētā raksta «Caunes jurists Lagzdiņš tiesai atzīstas, ka tirgojis ziņas no valsts datubāzēm», kurā žurnālists citējis tiesas protokola fragmentu,» teikts paziņojumā medijiem.Kā ziņots, Jelgavā iznākošā laikraksta «Zemgales Ziņas» galvenā redaktora vietniekam Kupčam piemērots aizdomās turamā statuss VP īstenotajā kriminālprocesā par neslavas celšanu, kurā cietušais ir Jelgavas novada Domes algotais jurists Dzintars Lagzdiņš.

Kupčs aģentūrai LETA pastāstīja, ka pirms tam tika aicināts liecināt VP Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirknī saistībā ar kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 157.panta 2.daļas - par neslavas celšanu masu saziņas līdzeklī.

Šodien Kupčs aģentūrai LETA pauda, ka ir nobažījies par godprātīgu lietas izmeklēšanu, jo policijas inspektore - kriminālprocesa virzītāja - pratināšanas laikā vairākkārt viņam esot uzsvērusi, ka pilnīgi noteikti ir nostājusies cietušā Lagzdiņa pusē un viņas uzdevums ir savākt pret žurnālistu pierādījumus.

Šīs lietas gaitā Kupču uzmanīgu darījis tas, ka Lagzdiņš ne tikai aizstāv Jelgavas novada Domi un tās vadītāju, par kuru rīcību vairākkārt šaubījušās «Zemgales Ziņas», bet viņš savulaik bijis arī iekšlietu struktūru darbinieks. Secinājumus par viņu pašu, viņa saistību ar policiju un Domes vadības ietekmi katrs varot izdarīt pats.

«Kaut arī dažādās lietās pratināts esmu vairākkārt, šoreiz man policijas vadībai tiešām rodas jautājumi, cik tendenciozi, par savu darbu nekritiski, būtībā iebiedējoši un draudoši drīkst atļauties būt kriminālprocesu virzītāji? Tas viss kopumā nevieš uzticību Valsts policijas darbam, par ko, jāatzīst, arīdzan daudzkārt publikācijās esmu rakstījis un kas nav policijas kopumā un atsevišķu inspektoru darbu atainojis tā, kā pati policija varbūt gribētu,» komentēja žurnālists.

«Tāpēc šajā reizē es mazliet ceru uz prokuratūras godaprātu un saprātu, bet vēl vairāk uz tiesu, vismaz tās augstākajām instancēm ārpus Jelgavas,» pauda Kupčs.

Viņš skaidroja, ka šajā kriminālprocesā vainu, protams, neatzīstot, jo viņa ieskatā konkrētā publikācija tapusi pēc augstākajiem žurnālistikas standartiem, turklāt kriminālprocess sākts teju pusgadu pēc raksta.Pats aizdomās turamais par policijas sākto procesu uzzinājis tikai 21.novembrī, dienu pirms pratināšanas.

«Jelgavas novada Domes un tās priekšsēdētāja Ziedoņa Caunes (ZZS) jurista Dzintara Lagzdiņa vēršanās pret mani kā žurnālistu ir mazākais no tā, kas raisa izbrīnu, jo viņa vārds manos un citu autoru rakstos «Zemgales Ziņās» pieminēts daudzkārt, turklāt visbiežāk šie raksti nav bijuši glaimojoši ne Domei, ne Caunem, nedz pašam juristam, kas cita starpā saistīts arī ar lietu, kurā izdomātu personu vārdā par Cauni medijiem sistemātiski sūtītas pozitīvas un Caunes kritiķus lamājošas preses relīzes, kuru tehniskajos datos kā autors ticis norādīts kāds Dzintars Lagzdiņš,» komentēja Kupčs.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Jelgavas novadnieks

Edgar Kupč, nepadodies,tautai jāzin ko dara viņas kalpi.
Ja jau tā satraukušies, tad zini, TU ej pa pareizo ceļu.
Vēlu veiksmi un izturību!

pirms 5 gadiem, 2013.11.28 23:25

jjjjjj

nu jaa caunem jau taisniiba nepatiik,tas jau sen or pieraadits......
nebutu zurnālistu, butu mierīgāka dzīve....

pirms 5 gadiem, 2013.11.29 08:38

Johans

Nezinu kas un kā, bet žurnālisti arī nedrīkst būt pavisam neaizskaramas "Indijas govis". Arī viņiem par rakstiem jānes kāut kāda atbildība, ja ziņas mudina domāt, ka tās ir izdomājums vai satur noziedzīga nodarījuma pazīmes. Nezinu kāpēc, bet Latvijā zurnālkisti savu preses brīvību bieži iztulko ar visatļautību. Rakstot kādu nformāciju, mazliet tās pelēkās smadzeņu šūniņas arī jāpadarbnina.
Vissmieklīgākais ir tas, ka pats žurnālists tagad uzvedās kā likumpārkāpējs - meklē jebkādu iemeslu un izdomājumus, kas izskaidrotu, kāpēc pret viņu uzsākts kriminālprocess. Smieklīgi.
P.S. Neesmu ne Caunes, ne viņa jurista atbalstitājs, paziņa vai kas tamlīdzīgs.

pirms 5 gadiem, 2013.11.29 09:49

Kārlis Rimša - Jelgavas novada domes deputāts

Neko nezinu par minētajām zemes tirdzniecībām, arī avīzē publicētais arī reizēm ir nedaudz neprecīzs, bet nepilnos sešos mēnešos cenšoties pildīt deputāta pienākumus neskaitāmas reizes esmu saskāries ar īpatnēju un pat maldinošu likumu, noteikumu un nolikumu skaidrojumu no Jelgavas novada domi apkalpojošā jurista Dzintara Lagzdiņa puses;
novada domes deputāti nedrīkstot ,,maisīties" pašvaldības darbā,
- informāciju par pašvaldibas institūciju darbu drikst jautāt tikai rakstiski,
-pērkot Lielvircavas kultūras namu vērtēšana vispār nav nepieciešama utt.
Par šādām īpatnībām esmu centies iegūt rakstisku skaidrojumu no domes, bet pagaidām tālāk par atrakstīšanos netieku. Vēl vairāk - man, kā novada domes deputātam, nav pat iespējas iepazīties ar līgumu, kas noslēgts starp Jelgavas novada domi un SIA ,,Dzintara Lagzdiņa un Alda Jēgera juridiskais birojs" par juridisko pakalpojumu sniegšanu.

pirms 5 gadiem, 2013.11.29 11:02

Andris

Ar patiesu cieņu jūtu līdz Jelgavas novada Domes deputātiem, cik neiedomājami grūtos apstākļos nākas strādāt un pieņemt GODĪGUS uz normatīvajiem aktiem balstītus lēmumus, kad novada domi apkalpojošais JURISTS SNIEDZ „īpatnēju un pat maldinošu likumu, noteikumu un nolikumu skaidrojumu”.
NESAPROTU, KĀPĒC DEPUTĀTAM KĀRLIM RIMŠAM NEDOD „iespējas iepazīties ar līgumu, kas noslēgts starp Jelgavas novada domi un SIA ,,Dzintara Lagzdiņa un Alda Jēgera juridiskais birojs" par juridisko pakalpojumu sniegšanu.
Pie šādiem apstākļiem rodas pamatotas aizdomas……un ne jau tās labākās….

pirms 5 gadiem, 2013.11.30 11:29

liepiņdēls

Savāda darīšana ir zz.lv. Sevišķi pašvaldības pirmsvēlēšanu laikā. Dziļi pievīlos ēdgarā šajā laikā.
Un kā tas nāk, ka tie, kas atļāvās neelpot vienā elpā ar liepiņziediem, šajā forumā tika pēc dažām stundāmnosaukti vārdos??? Laikam jau gaišreģi nevis kā man likās, ka zz.lv ir saistība ar rakstītāju IP adresēm. Par ko gan man neuzrakstīt arī kādu iesniegumu DP un VP?
Edgar, Edgar......

pirms 5 gadiem, 2013.11.29 14:03

jupis

Kupča kungs šajā ziņā ,ar informāciju,daudz grēko.Pieliek daudz ko klāt,pamaina detaļas utt.Vajag preses brīvībai būt godīgai.Ja tā nav,tad jāsaņem sods!

pirms 5 gadiem, 2013.11.29 19:36

Ilgvars

Lūdzu paskaidrot, kas ir pielikts klāt, kādas detaļas pamainītas utt. Tas būtu ļoti interesanti.

pirms 5 gadiem, 2013.11.29 21:32

santa

Lai vairāk būtu tādu Edgaru Kupču,kuri nebaidās rakstīt par to kas notiek mūsu Jelgavas pašvaldībās!Gudri spridelē tie kas sēž malā un tikai noskatās! Mēs daudzko nezinātu ja Edgars par to nerakstītu.Mans atbalsts ir noteikti Kupčam!

pirms 5 gadiem, 2013.11.29 23:45

Doma

http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/488344-rozukalne_kupcam_nav_jaatklaj_informacijas_avots
«Tas, ka policija grib tiesai lūgt vai lūdz atklāt informācijas avotus, vēl nenozīmē, ka Kupčam arī ir kaut kas jāatklāj.»«Šķiet, ka Dreiblats izgāja cauri visām tiesu instancēm, līdz pat tam, ka Augstākās tiesas Senāta lēmums bija viņam labvēlīgs,» stāsta Rožukalne.

pirms 5 gadiem, 2013.11.29 23:57

Lauķis

Jā, Jelgavā iet jautri. Malumedības, žurnālistu medības, mēģinājumi korumpēt policiju un kas viss tikai vēl nē! Pat izrādās tiesa, iespējams, ir korupēta, ja jau tik šķībi lemj. Tāda lūk kārtība te iedibināta.

pirms 5 gadiem, 2013.11.29 23:58

ZZS stiliņš

Nešaubos, ka gadījumā, ja Kupču sodīs, tad Eiropas Cilvēktiesību tiesa atkal liks Latvijai maksāt. Un mēs visi maksāsim par tāda caunes izpriecām.

pirms 5 gadiem, 2013.11.30 00:00

Ghh

https://twitter.com/edgarskupcs/status/403663334794625026

pirms 5 gadiem, 2013.11.30 18:13

Latvijas ziņas