Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Žurnālistu asociācijas vadītāja: Kupčam nav jāatklāj informācijas avots 5

Jelgavas novada Domes ārpakalpojumos algotā jurista Dzintara Lagzdiņa neslavas celšanas lietā laikraksta «Zemgales Ziņas» galvenā redaktora vietniekam Edgaram Kupčam nav jāatklāj informācijas avots ne pēc policijas lūguma, ne ar tiesas lēmumu, aģentūrai LETA uzsvēra Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) valdes priekšsēdētāja Anda Rožukalne.

Viņa pauda uzskatu, ka Kupčam noteikti ir iespēja cīnīties par savām tiesībām neizpaust informācijas avotus. «Tas, ka policija grib tiesai lūgt vai lūdz atklāt informācijas avotus, vēl nenozīmē, ka Kupčam arī ir kaut kas jāatklāj.»

Jautāta, vai viņa var norādīt kādu precedentu Latvijā, kad žurnālistam ir lūgts atklāt informācijas avotus, Rožukalne minēja gadījumu ar «Neatkarīgās Rīta Avīzes» (NRA) žurnālistu Uldi Dreiblatu.

«Šķiet, ka Dreiblats izgāja cauri visām tiesu instancēm, līdz pat tam, ka Augstākās tiesas Senāta lēmums bija viņam labvēlīgs,» stāsta Rožukalne.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka 2007.gada 4.decembrī Augstākās tiesas Senāts atcēla abus spriedumus, ar kuriem Dreiblats bija sodīts par tiesas lēmuma nepildīšanu, neatklājot savus informācijas avotus, un izbeidza sākto kriminālprocesu.

Apsūdzība Dreiblatam bija uzrādīta par to, ka viņš nebija izpildījis Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas lēmumu atklāt informācijas avotu 2006.gada 10.augusta publikācijai, kurā atspoguļotas bijušā «Rēzeknes gaļas kombināta» valdes priekšsēdētāja un iepriekš «Jaunā laika» biedra Gunta Piteronoka telefona sarunas. Žurnālistam ar iepriekšējiem spriedumiem bija noteikts naudas sods desmit minimālo mēnešalgu jeb 1200 latu apmērā par tiesas lēmuma nepildīšanu.

Kā ziņots, Jelgavas novada Domes ārpakalpojumos algotā jurista Dzintara Lagzdiņa neslavas celšanas lietā laikraksta «Zemgales Ziņas» galvenā redaktora vietniekam Edgaram Kupčam pēc policijas ierosinājuma tiesā lūgs atklāt informācijas avotu saistībā ar atklātas tiesas sēdes protokola kopijas saņemšanu, aģentūra LETA uzzināja Jelgavas tiesā.

Jelgavā iznākošā laikraksta «Zemgales Ziņas» galvenā redaktora vietniekam Kupčam piemērots aizdomās turamā statuss VP īstenotajā kriminālprocesā par neslavas celšanu, kurā cietušais ir Jelgavas novada Domes algotais jurists Dzintars Lagzdiņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

polovcietis

Pie mūsu likumdošanas putras viss ir iespējams! Es saņēmu brīdinājumu no datu inspekcijas par ziņu sniegšanu Valsts Policijai!!! Idiotisms!

pirms 5 gadiem, 2013.12.03 10:26

Njāaaa

Žurnālistu visatļautība. Viņi tak vēl vairāk ignorē likumus nekā mūsu deputāti. Mierīgi atļaujas nepildīt tiesas lēmumu. Lūk kur valda "bezpridjels" - žurnālistikā.

pirms 5 gadiem, 2013.12.04 13:32

Jelgavas novada iedzīvotājs

Paldies, žurnālistam Edgaram Kupčam!
Mēs varam lepoties, ka ir žurnālists, kurš nebaidās stāties ceļā „visu varenajiem”.
Tikai pateicoties viņam varam uzzināt, ka, Jelgavas novada Domes ārpakalpojumos algotais jurists Dzintars Lagzdiņš un medijos minētais novada Domes priekšsēdētāja Caunes pārstāvis «stirnu buku malumedību lietā» PAR SAVU SLAVU VAI NESLAVU parūpējies jau tad, „ ka, strādājot Valsts zemes dienestā, kādam uzņēmējam par naudu sniedzis ziņas par valstij piederošajām brīvajām zemēm.”

pirms 5 gadiem, 2013.12.06 12:12

The observer

Minētais žurnālists ir "karstas putras strēbējs", kura viedokļi ne vienmēr ir objektīvi, bet izraisītā ažiotāža ir tukša ...

pirms 5 gadiem, 2013.12.06 15:09

Latvijas ziņas