Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Agronoms: Masveida graudaugu sēja sāksies nedēļas nogalē 1

Lai gan pēdējās pāris dienas valda pavasarīgi silts laiks, masveida vasarāju sējas darbi Latvijas laukos sāksies nedēļas nogalē, kad pilnībā būs nožuvusi augsne, biznesa portālam Nozare.lv sacīja graudkopības kooperatīva «Latraps» agronoms Ģirts Ozols.

«Latvijas mērogā sēja vēl īsti nav sākusies. Daži saimnieki gan jau mēģina sēt, bet nelielās platībās, jo lauki vēl ir pārāk mitri. Ko gan visi jau ir izdarījuši - tā ir papildu mēslošana ziemājiem. Arī ziemas rapsis vakar un šodien tika otro reizi apstrādāts ar slāpekļa minerālmēsliem,» sacīja Ozols.Kā norādīja Ozols, pirmie tiks sēti mieži un auzas, kam sekos rapsis un kvieši. Plānots, ka sēja turpināsies līdz maija vidum, un pēdējā kultūra būs kukurūza. Ja laika apstākļi būs labvēlīgi, dienā varēs apsēt no 15 līdz 23 hektāriem, kas gan atkarīgs no katra saimnieka rīcībā esošā tehnikas parka, sacīja agronoms.Kopumā šogad sējas apstākļi esot daudz labāki nekā pērn, sacīja Ozols.«Pagājušajā gadā pēc aukstās ziemas zemnieki dabūja pārsēt līdz pat pusei platību. Šogad priecē, ka laiks ir bijis labs, līdz ar to nekas nebūs jāpārsēj. Ziemājiem bija pietiekami labi ziemošanas apstākļi, kā arī pavasaris nāca lēni un stabili, tā ka varēsim cerēt uz labām ražām,» sacīja agronoms.Kā ziņots, pērn ievērojami bija mainījusies sējumu struktūra par labu vasarājiem, jo pavasara sākumā ieilgušā sausuma dēļ gājuši bojā apmēram 43% ziemāju platību un lauki tika pārsēti ar vasaras kviešiem, miežiem un rapsi. 2010.gadā ziemāji no kopējās graudu platības aizņēma 53%, šogad tie veido tikai apmēram 32% no kopējās graudaugu platības. Graudaugu sējumu platības 2010.gadā bija 535 700 hektāru, kas ir par 5100 hektāriem jeb 0,9% mazāk nekā 2009.gadā. Saskaņā ar Zemkopības ministrijas aplēsēm 2011.gadā ar ziemas kviešiem tika apsēti 200 000 hektāru, ar vasaras kviešiem - 110 000 hektāru, ar rudziem - 28 300 hektāru, ar tritikāli - 9800 hektāru, ar ziemas miežiem - 3800 hektāru, ar vasaras miežiem - 94 000 hektāru, ar auzām - 59 000 hektāru, ar griķiem - 10 000 hektāru.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Orsōns

No Tavas mutes- Dieva ausī, Ģirt!
Vienīgā baža, ka Resnie Putni, padzirdējuši par labām ražām, nāks uz laukiem savākt sev lielākus meslus, bet kur nu bez tā. Daba ir daba un zeme ir zeme, neviens prātīgs zemnieks bez maizes nekad nav palicis. Tikai nez' kam ir jānotiek, lai pasaules varenie apjēgtu vienu būtisku lietu- naudu nevar ēst!

pirms 6 gadiem, 2012.04.25 09:52

Jelgavas novadā