Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina apvienoties, lai iegādātos piena pārstrādes uzņēmumu

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA) aicina lauksaimniekus iesaistīties atbilstīgos Latvijas piena kooperatīvos, lai iegādātos kopīgu piena pārstrādes uzņēmumu. Tā «Ziņas» informē LLKA izpilddirektore Linda Bille.

«Pašreiz esam sākuši virzīt ideju par kopīgas pārstrādes attīstīšanu, tādēļ aicinām zemniekus, kas vēl nav paspējuši iestāties kādā piena kooperatīvā, to izdarīt,» teic LLKA valdes locekle un lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības «Piena ceļš» valdes priekšsēdētāja Ilze Aizsilniece.Asociācijas valdes loceklis un kooperatīva «Dzēse» valdes priekšsēdētājs Māris Petrēvics uzsver, ka visa pamatā ir izejviela, tādēļ katrs zemnieks ir nozīmīgs posms šīs idejas realizācijā.Tie 14 piena kooperatīvi, kuri parakstīja nodomu protokolu par sadarbību, iegādājoties esošu vai ceļot jaunu pārstrādes uzņēmumu, kas nodrošinās piena savākšanu, pārstrādi un realizāciju, noslēguši līgumu ar uzņēmumu, kas detalizēti pētīs iespējamos variantus, lai kooperatīvi varētu pieņemt visefektīvāko lēmumu par tālāko rīcību.Vēlmi iesaistīties projektā izsaka arī citi piena kooperatīvi. «Ja kooperatīvs saņēmis atbilstību, neatteiksim iespēju piedalīties. Ikgadējā atbilstības izvērtēšana ir kā garants kooperatīva ilgtspējīgai darbībai zemnieku interesēs. Tādēļ arī ražotājiem vajadzētu izvēlēties atbilstīgus lauksaimniecības kooperatīvus,» uzskata M.Petrēvics.Lai saņemtu atbilstību, kooperatīvam katru gadu jāizpilda noteikti kritēriji, ņemot vērā iepriekšējā perioda saimnieciskās darbības rādītājus. Piemēram, minimālajam apgrozījumam starp sabiedrību un tās biedriem jābūt 5000 latu, pārpalikumus biedriem jāsadala proporcionāli sniegto pakalpojumu apjomam, vismaz ceturtā daļa pārpalikuma līdzekļu jāiegulda kooperatīva attīstībā, maksimālais apgrozījums ar vienu biedru var būt 40 procentu no kooperatīva kopējā apgrozījuma, minimālajam biedru skaitam, ar kuriem sabiedrībai ir apgrozījums, jābūt desmit. Jāpiebilst, ka kooperatīvs «Dzēse» un piena kooperatīvu grupa paralēli pēta finansiālās grūtībās nonākušā piena pārstrādes uzņēmuma akciju sabiedrības «Bauskas piens» iegādes iespējas. Izpētes rezultāti būs zināmi septembrī.

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā