Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apbalvos konkursa «Sējējs 2007» laureātus

Piektdien Rīgā Lielajā ģildē zemkopības ministrs Mārtiņš Roze un vides ministrs Raimonds Vējonis paziņos konkursa «Sējējs 2007» laureātus - lauksaimniekus, lauku uzņēmējus, zinātniekus, jaunos zemniekus, mazpulcēnus, kā arī balvas «Par mūža ieguldījumu» ieguvējus. Līdz svinīgajam pasākumam konkursa laureātu vārdi gan netiek atklāti.

Kā «Ziņas» informēja Zemkopības ministrijas (ZM) Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Solveiga Lazovska, šo apbalvojumu pasniegšana kļuvusi par vienu no nozīmīgākajiem lauksaimnieku pasākumiem, bet laureāta nosaukums «Sējējs» - par priekšzīmīga darba apliecinājuma zīmi.«Esmu gandarīts, ka, īstenojot ikgadēju tradīciju vienā no krāšņākajiem pasākumiem lauksaimniekiem, varēsim godināt veiksmīgākos ES un valsts atbalsta apguvējus. Īpaši iepriecina gan jaunās paaudzes aktivitāte, gan arī tas, ka šogad pirmo reizi novērtējam mūža ieguldījumu nozarē, izsakot pateicību par pieredzi un devumu lauksaimniecības un lauku attīstības veiksmīgā virzībā. Konkursantu sasniegtais ir pierādījums tam, ka Latvijas lauksaimnieki gatavi un spējīgi īstenot ilgtermiņa un konkurējošas lauksaimniecības attīstību, ar atdevi ieguldot Eiropas Savienības sniegtos līdzekļus,» atzīst ministrs M.Roze.Konkurss tradicionāli notiek divās kārtās, kurās nozares ministrijas izvērtēja savā pārziņā esošo nomināciju dalībniekus.Konkursa grupā «Augkopība» tika vērtētas desmit saimniecības, galvenokārt graudaudzētāji. Grupā «Lopkopība» sacensībā piedalījās divpadsmit piena ražošanas un liellopu gaļas ražošanas saimniecību. Savukārt nominācijā «Netradicionālā lauksaimniecība» uz galveno balvu pretendēja piecas saimniecības - puķkopji, zivsaimnieki, putnkopji, šinšillu un kažokzvēru audzētāji.«Lauksaimnieku kooperācijā» sacentās divi kooperatīvi, bet konkursa grupā «Zinātne lauku attīstībai» piedalījās divi zinātnieki, kuri jau guvuši izcilas sekmes zinātniskās pētniecības darbā, kā arī trīs topošie zinātnieki. Kategorijā «Veiksmīgākais jaunais zemnieks» tika vērtēti trīs pretendenti, bet konkursa grupā «Rītdienas sējējs - mazpulka dalībnieks» šogad piedalījās seši mazpulki. Visu konkursa grupu dalībniekus izvērtēja ZM izveidotas komisijas.Savukārt grupu «Videi draudzīga saimniekošana», «Ekotūrisms», «Videi draudzīga attīstība» un «Dabas saimniecība» vērtēšana bija Vides ministrijas pārziņā.Šogad konkursā pirmo reizi iekļauta nominācija «Par mūža ieguldījumu», kurā pieteikti divi laureāti - lauksaimniecībā un vides aizsardzībā. Goda nosaukuma ieguvēji šajās abās jomās katrs saņems naudas balvu 5000 latu apmērā, kā arī sudraba medaļu un diplomu.Katrā konkursa grupā vai apakšgrupā tika noteikts viens uzvarētājs, kas par izcīnīto laureāta nosaukumu saņems balvu 5000 latus. Laureāti iegūs arī sudraba medaļas un diplomus.Konkursa grupai «Rītdienas sējējs - mazpulka dalībnieks» piešķirts kopējais balvu fonds 5000 latu. Katrā konkursa grupā paredzēta arī viena atzinības balva līdz 2000 latu, kā arī diploms. Pārējie konkursa otrās kārtas dalībnieki saņems dāvanu karti līdz 300 latu vērtībā un diplomu.Tradicionāli šajā konkursā balvas ik gadu iegūst arī zemnieki no mūsu rajona.

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā