Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atbalstam rosina pieteikties elektroniski

Lauku atbalsta dienesta (LAD) direktors Andis Rukmanis cer, ka elektroniskajā pieteikšanās sistēmā platību maksājumiem šogad tiks reģistrēti 30 procenti no pieteiktajām platībām. «Ja saņemsim tik daudz pieteikumu, tad šīs sistēmas izveide būs sevi atpelnījusi jau pirmajā gadā,» vērtē LAD vadītājs.

Elektroniskās pieteikšanās sistēmas izveidē LAD ieguldījis vairāk nekā 70 000 latu, un Latvija ir viena no pirmajām Eiropas Savienības (ES) valstīm, kurā tā tiek ieviesta. Citur, kur šī sistēma jau darbojas, pirmajos gados šādi pieteicās divi līdz pieci procenti zemnieku, kuri var pretendēt uz šiem maksājumiem.Jaunās elektroniskās pieteikšanās sistēmas testēšanā bija iesaistīti 200 lauksaimnieki, to vidū arī zemnieki no mūsu rajona, tāpēc LAD uzskata, ka, sākoties pieteikumu pieņemšanai, sistēmā būtiskām kļūmēm vairs nevajadzētu rasties. Arī lauksaimnieku biedrība «Zemnieku saeima» atzinusi, ka tā strādā labi. Lietojot elektroniskās pieteikšanās sistēmu, varēs pieteikties jebkura fiziska un juridiska persona, kas pretendē uz atbalstu un iekļauta LAD klientu reģistrā un kurai noslēgts līgums ar LAD par elektroniskās pieteikšanās sistēmas izmantošanu, kā arī pieejams internets. Lai noslēgtu līgumu, jāaizpilda pieteikums, tas jāparaksta, izmantojot e-parakstu, vai arī jāparakstās, jāizdrukā un jānosūta pa pastu, vai arī ieskanēts elektroniski jāpārsūta LAD.Pēc pieteikuma saņemšanas LAD pa e-pastu nosūtīs piešķirto lietotājvārdu un paroli, kuru ievadot varēs aizpildīt iesniegumu. Šīs sistēmas priekšrocība būs iespēja iesniegumā iekopēt iepriekšējā gada datus, to varēs aizpildīt pakāpeniski un datus saglabāt. Sistēma automātiski brīdinās par neprecizitātēm un loģiskām kļūdām, piedāvās standartizvēlnes un sasaistīta ar lauku reģistru, kas nodrošina nepārprotamu lauku identifikāciju.Elektroniskajā pieteikuma sistēmā iesniegumam var pievienot papildinājumus un precizējumus, iesnieguma paškontrolei norādīta tā virzība administrēšanas procesā. Iesniegumi bez kļūdām tiek administrēti pirmie, un atbalsts tiek izmaksāts ātrāk.Pirms iesnieguma aizpildīšanas zemnieki varēs noskatīties arī videoinstrukciju, bet neskaidrību gadījumā LAD sniegs konsultācijas arī pa tālruni.Zemkopības ministrs Mārtiņš Roze informē, ka zemniekiem elektroniskās pieteikšanās sistēmā iesniegumus palīdzēs aizpildīt lauku konsultanti visā valstī, kuri nodrošināti ar portatīvajiem datoriem un interneta pieslēgumu, kā arī apmācīti iesnieguma aizpildīšanai. Paralēli elektroniskās pieteikšanās sistēmai lauksaimnieki varēs iesniegt iesniegumus papīra formātā deviņās LAD reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs. Zemniekiem ir iespēja pieteikties uz 18 veidu platību maksājumiem.

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā