Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atbalsts enerģijas ražošanai

Ar mērķi atbalstīt uzņēmumus, kas enerģiju ražo no lauksaimnieciskas vai mežsaimnieciskas izcelsmes biomasas, paredzot saražoto enerģiju realizēt galvenokārt ārpus uzņēmuma, Zemkopības ministrija (ZM) ir izstrādājusi atbalsta saņemšanas nosacījumus.

Kā «Ziņas» informē ZM Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā referente Elīna Olante, Ministru Kabineta noteikumu projekts paredz, ka tiks atbalstītas investīcijas jaunu iekārtu iegādē un būvniecībā, lai nodrošinātu siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanu no lauksaimnieciskas un mežsaimnieciskas izcelsmes biomasas, neietverot ražošanā izmantojamo izejvielu sagatavošanu.Līdz 31.decembrim pasākuma īstenošanas vieta būs visa Latvijas teritorija, izņemot republikas pilsētas un rajonu administratīvo centru pilsētas, savukārt no 2009.gada 1.janvāra - visa Latvijas teritorija, izņemot pilsētas ar iedzīvotāju skaitu virs 5000.Atbalstu varēs saņemt juridiska vai fiziska persona, kura ražo Eiropas Kopienas dibināšanas līguma 1.pielikumā minēto lauksaimniecības produkciju, vai atbilstoša lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība.Atbalsta pretendentam nepieciešams sagatavot biznesa plānu vismaz trīs gadiem. Pieejamie līdzekļi plānoti 40 procentu apjomā no ieguldītajām investīcijām. Tomēr trīs gadu periodā vienam atbalsta pretendentam kopējā attiecināmo izmaksu summa nedrīkstēs pārsniegt 3 000 000 latu.Ministrija uzsver, ka plānotais atbalsts no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai veicinās lauksaimnieciskas un mežsaimnieciskas ražošanas procesa rezultātā radušos blakusproduktu pārstrādi enerģijā, kas tiks izmantota energoapgādei un uzlabos uzņēmējdarbības vidi laukos, papildus risinot arī vides problēmas.

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā