Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iepirkuma cenas strauji krīt, piens lētāks nekļūst

Lai arī kopš aprīļa sākuma daudzi piena ražotāji par litru gotiņu devuma saņem ap 17 santīmiem kādreizējo 27 vietā, lielveikalu tīkli pagaidām nesteidzas pildīt solījumu samazināt piena cenas tirgotavu plauktos.

«Situācija kļuvusi nestabila,» vērtē Latvijas Piena ražotāju asociācijas valdes priekšsēdētāja un kooperatīva «Piena ceļš» izpilddirektore Ilze Aizsilniece. Tādēļ Latvijas piena ražotāji un kooperatīvu pārstāvji otrdien aicināti piedalīties Latvijas Piena ražotāju asociācijas kopsapulcē, kur varētu tikt pieņemti izšķirīgi lēmumi.Pat 12 santīmi litrā«Jau ilgstoši vairāki lopkopji par litru piena iegūst tikai 12 - 14 santīmus, taču pēdējās dienās saņemam informāciju no aizvien vairāk lauksaimniekiem, ar ko pārstrādātāji šomēnes pārslēguši piegādes līgumus. Tajos iepriekšējo 27 - 28 santīmu vietā parādījušies vidēji 19 santīmi par litru,» «Ziņām» stāsta Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas izpilddirektore Linda Bille.Tā kā pārstrādātāji ar zemniekiem slēdz individuālas vienošanās, tajās atklājas dažādi skaitļi - kādam tiek solīti vien 15 santīmi par nodoto piena litru, savukārt citiem par piegādāto govju devumu maksāšot 19 santīmus. Zināms, ka arī Lietuvas piena pārstrādes uzņēmumi pakāpeniski iepirkuma cenas samazina, taču kaimiņvalstī šis kritums nav tik izteikti straujš. Pašizmaksa - virs 20 santīmiemPat pērn lielākajai daļai ganāmpulku saimnieku piena ražošanas pašizmaksa nebija zemāka par 20 santīmiem litrā. Kā vērtē I.Aizsilniece, pašlaik pašizmaksa būtiski augusi visu resursu sadārdzinājuma dēļ. Precīzi skaitļi atklāšoties lopkopju sanāksmē Ķekavā. Asociācija ziņo, ka, piemēram, kopš 1.janvāra lopbarības cenas paaugstinātas jau piekto reizi. «Tās mainās ik pēc desmit dienām!» I.Aizsilniece uzsver, ka dārgākas kļūst arī citas izejvielas un energoresursi.Pieņems lēmumuLatvijas Piena ražotāju asociācijas kopsapulcē valdes priekšsēdētāja ziņos par organizācijas 2007.gada darba rezultātiem, kā arī Lauksaimniecības datu centra pārstāvji sniegs informāciju par paredzamajām izmaiņām darījumos ar piena kvotām, situāciju piena ganāmpulkos. Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāvis informēs par piena kvalitāti un tās problēmām. I.Aizsilniece pieļauj iespēju, ka sanāksmē varētu tikt pieņemti nopietni lēmumi saistībā ar situāciju piena tirgū. Cenas nemazināsKā pirmdien noskaidroja «Ziņas», mūsu pilsētas lielākajos veikalos piena cenas nav mazinājušās. Janvārī litru divprocentīgā piena «Rasa» akciju sabiedrība «Rīgas Piena kombināts» realizēja par 47,6 santīmiem. Tirgotāji apgalvoja, ka vidējais uzcenojums pienam ir 20 procentu, kas nozīmētu, ka veikala plauktā litrs piena maksātu ap 57 santīmiem. Taču jau janvārī lielveikalos tā cena bija ap 65 santīmiem. Pašlaik minētā piena paka «Elvi» Svētes ielā iegādājama par 65 santīmiem, savukārt Rīgas ielas «Maximā» un «Rimi» hipermārketā Katoļu ielā divprocentīgais piens «Rasa» maksā 66 santīmus. Tādējādi jāsecina, ka pagaidām tirgotāji, pretēji iepriekš solītajam, piena cenas nesamazina.

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā