Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ignorē realizēšanas liegumus 1

Lai gan Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) bija liedzis divām saimniecībām realizēt pienu un gaļu, lopkopji šo liegumu nav ņēmuši vērā.

Lai arī šovasar un rudenī PVD Jelgavas pārvalde lielākoties strādājusi, pārbaudot pārtikas ražošanas un pārstrādes uzņēmumus, nopietnus pārkāpumus inspektori atklājuši arī dzīvnieku novietnēs.Kā «Ziņām» stāsta PVD Jelgavas pārvaldes vadītājs Arnolds Žilvinskis, viens no nopietnākajiem šovasar konstatētajiem administratīvajiem pārkāpumiem reģistrēts kādā Vilces pagasta zemnieku saimniecībā. Tur samērā neliela ap piecpadsmit govju ganāmpulka īpašniecei vasaras vidū PVD piemēroja liegumu realizēt pienu, jo gotiņu devumā tika atklātas inhibitorvielas - ķīmisku līdzekļu piemaisījums. A.Žilvinskis uzsver, ka liegums ir augstākais soda mērs, ko PVD inspektori var piespriest.Turpina tirgotTomēr, ignorējot veterināro ekspertu noteikto liegumu, lopkope no Vilces puses turpināja tirgot pienu. Lai gan PVD viņa apgalvoja, ka devumu izbaro saviem bullēniem, trīs mēnešus sieviete to realizēja uzpircējam.Kā uzsver A.Žilvinskis, ikviena uzpircēja vai pārstrādātāja uzdevums pirms lopa, gaļas, piena vai jebkura cita produkta iepirkšanas ir Lauksaimniecības datu centra datu bāzē pārliecināties, vai saimniecībai PVD nav piemērojis liegumu tirgot pārtikas izejvielas.Taču govju saimniece firmas pārstāvim sākotnēji taisnojās, ka liegums ir kļūda, ka tas drīz vien no datu bāzes tiks izņemts, jo inspektori to atcelšot. Ņemot vērā šo pārkāpumu, PVD Jelgavas pārvaldē savāktie apjomīgie materiāli un dokumenti nodoti Jelgavas tiesai, kas lems par soda piemērošanu Vilces pagasta negodīgajai zemniecei. Liedz izvest no kūtsJūlijā Vilces pagastā konstatēts arī otrs lielākais veterināro prasību pārkāpums. Kādai lopkopības saimniecībai par to neievērošanu (nereģistrēti un nevakcinēti dzīvnieki) PVD piemēroja soda mēru - aizliegumu lopus pārvietot. Tos nedrīkstēja nedz izvest no fermas, nedz pārdot realizēšanai. Taču saimniece veterināro inspektoru lēmumu neņēma vērā...Raksta turpinājumu lasiet ceturtdienas, 20.decembra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Aivars Alksnis

Par pienu, cik zinu, liegums ir bijis stipri apšaubāms...???
Ganāmpulkos dzīvnieki nav obligāti ne pret ko jāvakcinē, ja nav infekciju draudi un speciāls rīkojums! Suņi un kaķi parasti nav ganāmpulku sarakstā (tie ir māj- vai mīļdzīvnieki), tādēļ aizliegt produkciju realizēt diezin vai ir pamats??? Par suņu nevakcinēšanu var sodīt ar naudassodu! Un tikai!!!

pirms 10 gadiem, 2008.01.08 21:20

Jelgavas novadā