Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ja pienu, biezpienu un krējumu vēlas realizēt pats

«Kas nepieciešams, ja vēlos pārdot svaigu pienu, krējumu vai biezpienu? Kādas ir minimālās prasības telpām un transportam, lai pienu nogādātu līdz patērētājam? Kādām atļaujām jābūt un vai jāveic piena analīzes, cik bieži?» Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ekspertiem vaicā Iveta.

Pēc zemkopības ministra Mārtiņa Rozes rosinājuma lauksaimniekiem saražoto produkciju realizēt bez starpniekiem tādi jautājumi radušies ne vienam vien lopkopim. PVD Piena un olu produktu uzraudzības sektora vadītāja Una Statkus skaidro - lai ražotājs varētu tirgot pienu nelielos apjomos tieši galapatērētājam, viņam jāievēro 2007.gada 18.decembra Ministru kabineta noteikumos (nr.875) «Higiēnas un obligātās nekaitīguma prasības govs svaigpiena apritei nelielā apjomā» minētās prasības.1. Jābūt tiešās piegādes kvotas īpašniekam. 2. Jāsaņem atļauja PVD teritoriālajā struktūrvienībā (rajona pārvaldē).3. Jāveic noteikumos paredzētie piena izmeklējumi noteiktajā periodiskumā (baktēriju kopskaits - divreiz mēnesī, somatiskās šūnas un inhibitori - reizi mēnesī, salmonellu un stafilokoku klātbūtne - reizi ceturksnī).4. Vedot pienu tieši galapatērētājam, transporta līdzeklim nav nepieciešama PVD izsniegta atļauja, bet jāievēro noteikumos minētā piena pārvadāšanas temperatūra, tā nedrīkst pārsniegt 10oC.5. Piena realizācijas vietas - no savas saimniecības tieši galapatērētājam, tirgos, piegāde tieši galapatērētājam, piegāde mazumtirdzniecības un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumam, gadatirgos un izbraukuma tirdzniecības vietās, saskaņojot ar pašvaldību un PVD.6. Piegādājot pienu mazumtirdzniecības uzņēmumam vai sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumam, ražotājs pievieno pavaddokumentu, kura forma dota MK 875. noteikumu pielikumā.7. Mazumtirdzniecības vietā norāda saimniecību, kurā ražots piens, piena derīguma termiņu un pievieno norādi «Svaigs piens, pirms lietošanas ieteicams uzvārīt», kā arī jāievēro tā uzglabāšanas temperatūra no 2 līdz 6oC.8. Nepieciešama personas medicīnas grāmatiņa.«Ja vēlaties ražot krējumu, biezpienu vai citus piena produktus, jāreģistrējas PVD kā mājražošanas uzņēmumam,» akcentē U.Statkus. Prasības ražotnei noteiktas regulā nr.852/2004, prasības izejvielai - regulā 853/2004. Ir arī izstrādātas vadlīnijas piena produktu ražošanai mājas apstākļos, tās var atrast Zemkopības ministrijas interneta mājas lapā www.zm.gov.lv .

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā