Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

JZK jaunajā valdē – arī jelgavnieks 1

Lai ievēlētu jaunu valdi, kas būtu spējīga aktīvi darboties lauku attīstībai, Bauskas rajona Ceraukstes pagastā 18.kongresā tikās biedrības «Latvijas Jauno zemnieku klubs» (JZK) 50 jaunieši no visas Latvijas. Sešu cilvēku valdē Jelgavas rajonu pārstāvēs Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) students Māris Šņickovskis, kurš līdz šim JZK strādājis kā sabiedrisko attiecību speciālists.

Šajā gadā JZK jau notikuši vairāki nozīmīgi pasākumi - līderu apmācības treniņš un Eiropas lauku jauniešu apmācība Budapeštā, kā arī pabeigta skolotāju atlase motivācijas un profesionālās orientācijas semināram, kas notiks marta beigās.Taču visi lielākie «varoņdarbi» vēl ir priekšā, «Ziņas» informē JZK valdes locekle Kristīne Ērmane. Reģionālie koordinatori aicināti ar savām idejām pilnveidot un papildināt 2008.gada ieceres. Kā stāsta M.Šņickovskis, par tām vairāk tiks spriests pēc Lieldienām otrdien, kad jaunā valde arī ievēlēs priekšsēdētāju.Kongresu atklāja JZK izpilddirektore Skaidrīte Dzene un līdzšinējā valdes priekšsēdētāja Ieva Kuzma, savukārt M.Šņickovskis iepazīstināja ar daudzajiem 2007.gada notikumiem - nometnēm, konkursiem, karjeras dienām, apmācību semināriem un starptautiskajiem projektiem. Lai jaunie zemnieki spētu konkurēt ar pieredzējušajiem, svarīgi zināt par visu jaunāko biznesa un finanšu jomā, tādēļ viesi no Hipotēku bankas iepazīstināja ar atbalsta iespējām jaunajiem uzņēmējiem. Savukārt LLU biznesa inkubatora vadītājs Aigars Laizāns motivēja dalīties savās idejās un padarīt tās ar inkubatora palīdzību finansiāli dzīvotspējīgas.Pēc viesu uzrunām balsu skaitīšanas komisija nāca klajā ar jauno JZK valdes sastāvu. Turpmāk tajā darbosies Jānis Uzulēns no Kuldīgas rajona, Mārtiņš Flaksis no Liepājas puses, Jānis Grasbergs no Valmieras, Kristīne Ērmane no Valkas rajona, M.Šņickovskis no Jelgavas un Gunita Atstupena no Bauskas rajona.Kongresa noslēgumā darba grupās tika apspriestas trīs tēmas: par jauniešu iespējām nevalstiskajās organizācijās, par JZK reģionālo klubu attīstības perspektīvām un par aktualitātēm lauksaimniecībā.Pēc kongresa visi apmeklēja Ceraukstes pagasta atpūtas vietu «Rožmalas», skatot to kā vienu no pagasta attīstības simboliem un kā laba servisa paraugu. Bija iespēja ielūkoties gan istabiņās un dzirnavās, gan arī pašiem izcept savu kliņģeri. Nolūkā gūt plašāku redzesloku par uzņēmējdarbību laukos jaunieši apmeklēja arī SIA «Bēris», kur klātienē vēroja, kā iekārtas plastikāta mēģenes pārvērš PET pudelēs.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

eto

tad ta nu brīnums. tur jau visu laiku ir LLU studenti valdē bijuši.

pirms 11 gadiem, 2008.03.21 08:52

Jelgavas novadā