Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kurš iegūs titulu «Sējējs 2008»?

Māris Šņickovskis (22) ir viens no tiem jauniešiem, uz kuriem raugoties Latvijas lauksaimnieki var būt droši - arī nākotnē laukos saimniekos gudri un stipri cilvēki.

Būdams students, Māris strādā tēva saimniecībā «Klīves» Elejas pagastā, un būtu gluži vai brīnums, ja viņš konkursā «Sējējs 2008» nestartētu nominācijā «Veiksmīgākais jaunais zemnieks». Tā par Māri teikts konkursa nominantu aprakstā. Nopietni lauksaimniecībai viņš pievērsies pēdējos trīs gadus, turklāt pašlaik Latvijas Lauksaimniecības universitātē apgūst sabiedriskās attiecības. Līdz ar to viņš uzreiz var strādāt pie savas saimniecības tēla un produkcijas noieta veicināšanas - pats gatavo gan etiķetes, gan gudro jaunu sulu sastāvus, gan meklē jaunas biznesa iespējas un veic citus darbus, lai sekmīgāk realizētu saimniecībā saražoto.Saimniecība dibināta 1991. gadā, kad Māra tētis no sava tēva saņēmis mantojumā zemi. Jau no saimniekošanas sākuma jaunais zemnieks palīdzējis ģimenei lauku darbos. Salīdzināt, vērtēt un domāt, kā saimniekot tālāk, palīdzējuši daudzo lauku dienu apmeklējumi, ko organizēja gan firmas, gan Latvijas Lauku konsultāciju centrs. Arī pašu saimniecībā salīdzināti dažādi mēslojumu veidi, augu aizsardzības līdzekļi, zaļmēslojuma kultūras.Vairāk par «Klīvju» darbību un vēl diviem «Sējējs 2008» kandidātiem lasiet otrdienas, 2.decembra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā