Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielvircavā atklāj graudu pirmapstrādes kompleksu 3

SIA « Lielvircava Agro» piektdien ekspluatācijā nodots moderns graudu pirmapstrādes komplekss, kura kopējās izmaksas, pēc Lauku atbalsta dienesta (LAD) sniegtās informācijas, sasniedz aptuveni divus miljonus latu. Četros pieņemšanas un tikpat glabāšanas torņos var satilpināt 11 000 tonnu graudu.

SIA «Lielvircava Agro» valdes priekšsēdētājs Uldis Antipins «Ziņām» stāsta, ka kompleksu sākts būvēt pirms diviem gadiem, bet doma par tā nepieciešamību radusies pirms trim gadiem, kad, pieaugot rapšu un graudaugu platībām un ražām, no lauka novākto vairs īsti neesot bijis kur glabāt - graudi bērti angāros, un tos pēc iespējas ātrāk un par zemākām cenām vajadzējis nodot pārstrādei. Tad saimniecībā nolemts, ka pašiem jābūvē graudu pirmapstrādes komplekss.Braucot pieredzes apmaiņā uz līdzīgiem objektiem, izvēlēts būvnieks un iekārtu piegādātājs, un sācies projektu rakstīšanas darbs. Graudu komplekss tapis divās kārtās un tā būvniecībai piesaistīts ES struktūrfondu finansējums no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) pasākuma lauku saimniecību modernizācijai.Kompleksa galvenais būvuzņēmējs, SIA «Šons» vadītājs Jānis Miķelsons teic, ka jaunā kalte iedarbināta pirms divām nedēļām. Savukārt U.Antipins piebilst, ka pašlaik jaunajā kaltē jau izkaltēti 2200 tonnu rapšu, bet pašlaik kaltējas 1500 tonnu kviešu. Vidējā ražība saimniecībā šogad ir aptuveni septiņas tonnas no hektāra.Pēc iekārtu piegādātāja SIA «BFSC» valdes locekļa Andra Drinka sacītā, SIA «Lielvircava Agro» uzceltais graudu pirmapstrādes komplekss ir viens no lielākajiem un tehnoloģiskā risinājuma ziņā modernākajiem Jelgavas novadā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Jelgavas novadā