Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No dobes – veikala plauktā

Vai zemenes drīkst tirgot šosejas malā? Vai gadatirgū atļauts pircējiem piedāvāt ceptu gaļu un karstas pankūkas? Kādi ir sodi par noteikumu neievērošanu? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem vairāk nekā 80 mazo zemnieku vēlējās rast seminārā «No dobes līdz veikala/tirgus plauktam».

Klātesošo zemnieku vidū bija aptuveni vienāds skaits gan dārzeņu un augļu, gan piena un gaļas ražotāju, stāsta viens no semināra organizatoriem Jauno zemnieku kluba valdes priekšsēdētājs Māris Šņickovskis. Pasākumā vidējiem un mazajiem lauksaimniekiem speciālisti stāstīja par iespējām īstenot mārketinga aktivitātes (ko darīt, lai saražotais patiktu pircējiem) un dažādām Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) prasībām.Kā vienā no piemēriem atraktīvi sacīja Mārketinga padomes pārstāvis Mārcis Plūme, pilsētnieki zemnieku redz kā staltu un koptu vīru, iesirmiem matiem un salmu cepuri galvā. Tādu, kurš ir smaidīgs un laipns, prot iedvesmot pircēju un pārliecināt par savu preci. Taču realitātē viss izrādās tieši pretēji - lauksaimnieks, kas tirgo savus ražojumus, diezgan bieži ir sašļucis vīriņš, kurš smaida vietā klientam dāvā gaušanos par grūto dzīvi, nepārvaramo birokrātiju, sliktu ražojumu noietu un zemām cenām. Atbildot uz jautājumiem par iespējām lielceļu malās tirgot augļus un ogas vai tirgū piedāvāt tikko ceptu gaļu, PVD pārstāves uzsvēra divus galvenos nosacījumus. Pirmais - jāsaņem visi vajadzīgie atzinumi no dienesta. To nemaz tik daudz nav - pāris saskaņojumu. Ja pats grib cept pankūkas, tad gan birokrātija mazliet sarežģītāka, taču arī šajā gadījumā nepieciešamos sertifikātus iespējams dabūt. Savukārt otrs nosacījums, kas laikam gan vieglāk īstenojams, ir tirdzniecības vietas saskaņošana.Kāda zemniece atzina - tiklīdz vienreiz visus atzinumus PVD dabū, turpmāk šīs papīru lietas vairs nemaz tik daudz laika neaizņem, turklāt arī pašam zemniekam jāsaprot, ka ar pārtiku jokot nevajadzētu - visam jāatbilst noteiktai kārtībai, lai patērētāji būtu pārliecināti par produktu drošumu.

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā