Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pagarināti termiņi, lai izpirktu lietošanā piešķirto zemi

Jaunā kārtība par zemes izpirkšanu paredz, ka zemes lietotāji, kuri nav paspējuši nokārtot nepieciešamos dokumentus pastāvīgā lietošanā piešķirtās zemes izpirkšanai līdz 31.augustam, to vēl joprojām var izdarīt.

Kā skaidro «Latvijas Valsts mērnieks» juriste Elīna Krastiņa-Zudāne, Saeima apstiprinājusi grozījumus Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likumā un likumā «Par zemes reformas pabeigšanu lauku apvidos», pagarinot termiņus pastāvīgā lietošanā piešķirtās zemes izpirkšanai.Zemes lietotāji, kuriem nebija jāveic priekšapmaksa par lietošanā piešķirto zemi, turpmāk līgumu ar Hipotēku banku par zemes izpirkšanu varēs slēgt uz laiku līdz desmit gadiem, kā arī netiks prasīta pirmā iemaksa un zemes lietotāji varēs lūgt atlikto maksājumu. E.Krastiņa-Zudāne vērš uzmanību uz to, ka personas, kuras jau noslēgušas zemes izpirkšanas līgumus, nosacījumus varēs mainīt atbilstoši jaunajām likuma normām.Likuma izmaiņas paredz, ka tie zemes lietotāji, kuri iekļāvās iepriekš noteiktajos termiņos un saņēmuši Valsts zemes dienesta (VZD) lēmumu par zemes piešķiršanu īpašumā par samaksu, zemi varēs izpirkt par kadastrālo vērtību, kas noteikta 2010. gadam. Lai to izdarītu, jāpieprasa VZD izziņa par jauno īpašuma kadastrālo vērtību. Ja tā būs zemāka par iepriekš noteikto, līgumu ar Hipotēku banku būs iespējms slēgt saskaņā ar zemāko vērtību.Vairāk informācijas par izmaiņām normatīvos un iespējām izpirkt lietošanā piešķirto zemi var saņemt pa tālruni 67038613 vai Zemgales reģionālajā nodaļā Akadēmijas ielā 19 Jelgavā (tālrunis 63012107).

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā