Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Parakstīs pirmos līgumus par saimniecību modernizāciju

Kaut arī Zemgale tradicionāli tiek uzskatīta par lauksaimniecības reģionu, Zemkopības ministrija uz Rīgu, uz svinīgu pirmo līgumu parakstīšanu par Lauku Attīstības plāna pasākumiem iesniegtajiem projektiem mūsu lauksaimniekus pirmdien neaicināja. Jelgavas rajona zemnieki uz Lauku atbalsta dienesta (LAD) Zemgales reģionālo lauksaimniecības pārvaldi tiks aicināti, sākot no otrdienas.

Kā «Ziņām» pastāstīja pārvaldes vadītājs Viesturs Reinfelds, tikai pagājušajā piektdienā no ministrijas saņemts saraksts ar tiem projektiem, kas pērn septembrī pieņemti un pašlaik ir akceptēti. Zināms, ka atbalstu saņems visi projekti, kas nav noraidīti kā nosacījumiem neatbilstīgi. V.Reinfelds atzīst, ka pirmie līgumi, ko iecerēts parakstīt otrdien, tiks izvēlēti pēc nejaušības principa. Arī pārvaldes vadītāja vietniece Inese Robežniece teic, ka pirmdien jau daļai zemnieku telefoniski paziņots par apstiprinātajiem projektiem, tomēr tas nav vienas dienas darbs, jo Zemgalē atbalstīti 108 zemnieku plāni. Pirmie - lielākie projektiPirmdien Zemkopības ministrijā svinīgi tika parakstīti pirmie līgumi par Lauku attīstības programmas 2007. - 2013.gadam pasākuma «Lauku saimniecību modernizācija» iesniegtajiem projektiem. Līgumus LAD Lielrīgas reģionālās pārvaldes vadītājs Juris Tukišs un LAD Ziemeļkurzemes reģionālās pārvaldes vadītāja Juzefa Kļava parakstīja ar SIA «Kalnāji» un SIA «Daugavkrasts» īpašniekiem, «Ziņām» vēsta ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dagnija Muceniece.Līguma parakstīšanas pasākumā piedalījās zemkopības ministrs Mārtiņš Roze un LAD direktors Andis Rukmanis.SIA «Kalnāji» dibināta 1993. gadā un nodarbojas ar piena lopkopību un graudu ražošanu, tās īpašnieks ir Vladislavs Butāns. Saimniecība iesniegusi projektu «Lopbarības sagatavošanas tehnoloģiskā procesa pilnveidošana un lopu novietņu modernizācija, veicot vienkāršoto rekonstrukciju». Projekta kopējā summa ir 353 102 latu.«Ezerkauliņu» saimnieki būvēs siltumnīcas Savukārt SIA «Daugavkrasts» dibināta 1993.gadā un nodarbojas ar dārzeņu un garšaugu audzēšanu. Saimniecības īpašnieki ir Kaspars Brunovskis, Kristīne Brunovska -Marinaki un Aldis Reinieks, viņiem pieder arī pazīstamā dārzeņu audzēšanas saimniecība «Ezerkauliņi». Uzņēmums pieteicies atbalstam ar projektu «Lauksaimniecības uzņēmuma modernizācija» par kopējo summu 1 651 260 lati. Firma iecerējusi iegādāties jaunu lauksaimniecības tehniku, uzbūvēt vasaras siltumnīcu ar plēves segumu un stikla ziemas augu māju. Plānots arī rekonstruēt veco kūts ēku.Jāpiebilst, ka modernizācijas programmā atbalsts ir līdz 40 procentiem no kopējām projekta izmaksām.

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā