Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pieteikšanos atliek uz pēdējo brīdi

Vēl tikai līdz ceturtdienai lauksaimnieki var pieteikties platību maksājumu saņemšanai bez atbalsta mazināšanas procentu sankciju piemērošanas.

Līdz otrdienas rītam no 6000 zemniekiem iesniegumus Lauku atbalsta dienesta (LAD) Zemgales reģionālajā pārvaldē bija nogādājuši 2000 lauksaimnieku.Zemgales reģionālās lauksaimniecības pārvaldes Eiropas Savienības Tiešo maksājumu daļas vadītājs Jānis Vilmanis lauksaimniekiem atgādina, ka līdz 15.maijam (ieskaitot) var pieteikties 2008.gada platību maksājumiem, pārvaldē nogādājot platību maksājuma iesniegumu un izsniegto lauku bloku karti.Katru gadu Zemgales reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē tiek pieņemti ap 6000 iesniegumu no Jelgavas, Bauskas un Dobeles rajonu zemniekiem. Taču šopavasar līdz otrdienas rītam lauku bloku kartes aizpildīšanai pārvaldē bija izņēmuši tikai 4000 saimnieku, savukārt iesniegumus nogādājuši vien trešdaļa no pērnā pieteicēju skaita - 2000 klientu.Šajā gadā platību maksājumus var iesniegt arī elektroniskā formā, bet, kaut arī reģionos informācija par pretendentiem internetā vēl nav apkopota, līdz pagājušajai nedēļai elektroniski pieteikušies bija vien ap 100 lauksaimnieku.Jāatgādina - lai kļūtu par elektroniskās sistēmas lietotāju, vispirms jānoslēdz ar lauku atbalsta dienestu līgums «Par Lauku atbalsta dienesta elektroniskās pieteikšanās sistēmas pakalpojumu izmantošanu». Pēc tam pretendents par apsaimniekotajām lauksaimniecībā izmantotajām zemes platībām aizpilda iesniegumu formas un iezīmē laukus elektroniskajā kartē, noslēgumā savā datorā izvēloties ikonu «iesniegt». Pieteikums automātiski uzreiz nonāks LAD. Detalizētāka informācija par šo pakalpojumu pieejama LAD interneta mājas lapā www.lad.gov.lv .«Kādā formā šajā gadā pieteikties platību maksājumiem, ir katra lauksaimnieka brīva izvēle. Galvenais ir atcerēties, ka viens klients nedrīkst iesniegumu sūtīt gan elektroniski, gan papīra formātā,» teic J.Vilmanis.Otrdien Zemgales reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē iesniedzēju rindas vēl neveidojās, vērojami vien «klientu uzplūdi» bez lielas drūzmēšanās. LAD arī atgādina, ka cukurbiešu audzētājiem, kuri 2006./2007. tirdzniecības gadā bija noslēguši cukurbiešu piegādes līgumus ar cukura ražotāju un no 2008.gadu ir pilnīgi pārstājuši audzēt bietes, ir iespēja tikai līdz 15.maijam pieteikties dažādošanas atbalstam.

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā