Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Protestē ap 500 zemnieku (papildināta) 15

Pēc aptuvenām aplēsēm, miermīlīgajā protesta akcijā, kas Jelgavas pusē risinās uz apvedceļa virzienā uz Rīgu līdz Loka maģistrālei un atpakaļ līdz tā saucamajam Mežciema aplim, piedalās ap 500 lauksaimnieku. Viņi ieradušies ar 116 traktoriem un 179 automašīnām un mikroautobusiem.

Tā kā bija vairāki izteikties gribētāji, turklāt gandrīz stundu sabraukušos lauksaimniekus uzrunāja zemkopības ministrs Mārtiņš Roze, akcija ar mierīgo tehnikas braukšanu karavānā tika sākta tikai ap 12.30. Savukārt pulksten 13 visi protestētāji raidīja piecas minūtes ilgu skaņas signālu, tādējādi paužot satraukumu, ka situācija laukos, lauksaimniecībā un valstī kopumā ir neapmierinoša.Protesta karavānai pa priekšu brauca vairākas apvidus automašīnas ar kravas kastēs iestiprinātiem valsts karogiem. Izmantota arī cita atribūtika, piemēram, simboliskas karātavas. Vienā no spēkratiem līdzīgās karātavās iestiprināts maiss ar uzrakstu «cukurs». Pirmo mašīnu vada zemnieks Uldis Caune, tai seko pārējie akcijas dalībnieki. Traktori velk mucas, siena preses, piekabes, mēslu ratus un dažādus agregātus. Viens no traktoriem kravā ved vairākus skābbarības ruļļus, uz kuriem atainots uzraksts «Laukiem jādzīvo!». Dažādos plakātos lauksaimnieki pauž satraukumu par nozares problēmām un aicinājumus tās risināt, piemēram, «Dievs, dod mums gudrus politiķus, lai mēs izdzīvotu».Kopumā vairāku simtu dalībnieku mītiņš risinājās mierīgi. Ik palaikam atskanēja uzsaukums «Nost ar Rozi!». Ar aplausiem tika pavadīts kāda zemnieka teiktais - ja nedēļas laikā lielākās prasības netiks izpildītas, nākamā protesta akcija būšot daudz nepatīkamāka. Kāds cits zemnieks atgādināja, ka M.Rozes demisija prasīta jau pirms diviem gadiem, tad ministrs palicis amatā, bet pa šo laiku krīze nozarē tikai saasinājusies. Lielākoties lauksaimnieki noraizējušies par zemajām piena iepirkuma cenām, kas ar katru dienu zemniekos radot aizvien lielākas bažas par turpmāko pastāvēšanu.«Piena cena veikalos ir nepieklājīgi augsta, bet iepirkuma cena - nepieklājīgi zema!» sacīja kāds no lopkopjiem, piebilstot, ka līgumos ar piena kombinātiem nav runāts par iepirkuma cenu.«Kombināti maksā tik, cik uzskata par vajadzīgu!» Izskanēja arī gatavība līdzīgi kā «Parex banku» par diviem latiem pārpirkt piena pārstrādes uzņēmumus, kas nespēj turpināt darbu. To zemnieki prasa no valsts, bet būtu gatavi pārpirkt arī paši.Pēc pulksten 14 zemnieks un uzņēmējs Modris Jansons, kurš savos izteikumos gan aizstāvēja ministru Rozi, visus protesta dalībniekus aicināja uz pusdienām sev piederošajā kafejnīcā «Zemnieka cienasts».Vairāk foto no notikuma vietas skatieties šeit: http://www.zz.lv/portals/foto_video/raksts.html?xml_id=12793 Plašāku materiālu par zemnieku protestu un ministra solījumiem lasiet trešdienas, 28.janvāra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 15

rihards

es gribētu atbildēt uz aijas jautajumu.jā mums zemniekiem tiešām ir vajadzīga šāda tehnika,jo mes nevaram atļauties stradat ar vecu tehniku kura visu laiku lūzt un ir jāremontē.pa kuru laiku tad uz lauka brauks.mēs jau aŗi dzīvojam 21 gadsimta un griban stradat tirā un patīkamā vidē,tāpat ka citi savos birojos utt.pirms uzdod stulbus jautājumus painteresējies kaut nedaudz par lauksaimniecību.

pirms 10 gadiem, 2009.01.30 23:02

Edgars

Tiešām izkatās mūsu zemnieki sit pušu vācijas zemniekus ar savu tehniku! Laikam lai padomā pirms ņemt lielos kreditus un izspiež no ES naudu traktoriem ,tad nevajadzēs raudāt ,ka anižo viņus.Atradušies nabadziņi! Un kurš palīdzēs uzņēmējiem?????

pirms 10 gadiem, 2009.01.28 18:58

aija

Apskatot foto, rodas jautājums- vai tiešām vajadzēja katram zemniekam tādu traktoru, tādu džipu? Pie jebkuras valdības par to ir jāmaksā. Vai zemnieki ir apsprieduši tādu ideju kā kooperācija Vai tad var ar traktoru izbraukt 1 mēnesi gadā un domāt, ka tas sevi atpelnīs.
Otrkārt, iekšējais patēriņš ir krities. Zemnieku jau neinteresē, vai es pērku šo pienu.. Viņš grib uzreiz samaksu. Bet pārdot šobrīd ir grūtāk nekā saražot.

pirms 10 gadiem, 2009.01.27 18:57

kolchoznieks

Akcijas rīkot jau itkā vajag,tikai jēga jau tāpat nekāda nebūs.Kamēr šitie biedri būs pie varas,nekas nemainīsies.

pirms 10 gadiem, 2009.01.27 18:14

Klauns

Paskatoties uz piena pakas cenu veikalā, negribas nemaz pirkt to spekulācijas produktu.

pirms 10 gadiem, 2009.01.27 16:26

sti

Plānprātiņam Rozem obligāti jādemisionē, un jālaiž vietā tāds, kurš dara un kuram rūp Latvijas ražotāji, nevis tikai gudri di.... !

pirms 10 gadiem, 2009.01.27 16:22

fotoblog.lv

un vēl daži foto:
http://www.fotoblog.lv/rep/10644/

pirms 10 gadiem, 2009.01.27 14:56

fotoblog.lv

vēl foto no pasākuma!
http://www.fotoblog.lv/rep/10645

pirms 10 gadiem, 2009.01.27 14:53

vinja

pa Jelgavas pilsētas ielām labāk nevajag! Traktortehniku vēl sabojās!

pirms 10 gadiem, 2009.01.27 13:11

Jāāa

derētu kāds mītiņš Jēlgavas vecpilsētā...

pirms 10 gadiem, 2009.01.27 12:42

Aicis

Nekautrējaties,pa Jelgavas pilsētas ielām arī varētu pabraukāt.

pirms 10 gadiem, 2009.01.27 12:06

Jelgavas novadā