Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Restrukturizēs lauku konsultāciju centru 3

Izveidojot divas struktūrvienības ar neatkarīgām grāmatvedībām un štatiem, tādējādi nodalot valsts budžeta finansētās funkcijas no komercpakalpojumu sniegšanas, šogad tiks restrukturizēts SIA «Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs» (LLKC).

Restrukturizācijas mērķis ir nodrošināt labu pārvaldību. Par to pērn vienojušies LLKC kapitāla daļu turētāji. Līdz šim LLKC nodrošināja vairāku valsts dotētu pasākumu īstenošanu, paaugstinot lauksaimniecības konsultantu un pašvaldību speciālistu lauku attīstības veicināšanā kvalifikāciju, informējot lauku iedzīvotājus par aktualitātēm nacionālajos un Eiropas Savienības (ES) tiesību aktos, kā arī par ES un valsts atbalstu.LLKC speciālisti sniedz informāciju par ražošanas izmaksām un ieņēmumiem, kas savukārt parāda nozaru ražošanas efektivitāti, dodot iespēju no iegūtajiem rādītājiem plānot konkurētspējīgu nozaru attīstību un nepieciešamo finanšu resursu piesaisti, veicinot ienākumu palielināšanos no lauksaimnieciskās ražošanas.LLKC uztur mācību prakšu un demonstrējumu saimniecību tīklu, sagatavo informatīvos materiālus, popularizē lauksaimniecību vispārizglītojošās skolās, organizē atsevišķu pagastu iniciatīvu grupu darbu, motivē lauku teritoriju iedzīvotājus, lai viņi attīstītu lauksaimniecisko komercdarbību vai pārprofilētos nelauksaimnieciskai komercdarbībai.Papildus budžeta programmai LLKC konsultanti sniedz arī maksas pakalpojumus esošajiem un topošajiem komersantiem. 2006.gadā šādi ieņēmumi veidoja 67 procentus no kopējā budžeta.LLKC valsts funkcijas plānots papildināt ar laukaugu ražības prognozēšanas sistēmas izveidi un ikgadējo prognožu sagatavošanu. ES institūcijas sagatavojušas jaunu integrētas augkopības regulas projektu. Plānots, ka tā stāsies spēkā 2009.gada 1.janvārī.LLKC ar 26 rajonu lauku konsultāciju birojiem izveidots 1991.gadā, bet kopš 2004.gada tā ir sabiedrība ar ierobežotu atbildību. 99 procenti LLKC pamatkapitāla pieder valstij, viens procents - Latvijas Zemnieku federācijai.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Hugo

Izveidojot divas struktūrvienības ar neatkarīgām grāmatvedībām un štatiem,
Restrukturizācijas mērķis ir nodrošināt labu pārvaldību
========================================================
Mērķis drīzāk ir nodrošināt vairāk siltas vietiņas tajā lauksamniecības atbalsta naudas nozvejotāju kantorī.

pirms 11 gadiem, 2008.03.14 16:48

Jelgavas novadā