Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rindas veidojas, ražu spēj pieņemt

«Šis ir saspringts laiks, zemnieki pļauj pilnā sparā,» paužot vērtējumu par rosību kooperatīvās sabiedrības «Latraps» Elejas iecirknī, saka uzņēmuma Graudu nodaļas vadītājs Andris Dancis.

Rapšu birums šosezon vērtējams ar ļoti labu atzīmi, jo ziemas kultūrai raksturīgs ne tikai augsts iekūlums, bet arī laba kvalitāte. A.Dancis teic, ka «Latraps» pieņemtas jau ap 20 000 tonnu rapšu, un vidējie rādītāji liecina - eļļas saturs augsts. Salīdzinājumam jāmin, ka standarta līgumos eļļas daudzums piegādājamajā ražā noteikts 40 procentu apmērā, bet zemnieki lielākoties vedot sēkliņas ar lielāku (labākais - 44 procenti) tauku saturu.Ziemas kviešiem raža šosezon laba, tomēr zemāks nekā citus gadus izrādījies proteīna jeb olbaltumvielu saturs graudos. Šī būtiskā kviešu īpašība sevišķi svarīga pārtikai izmantojamos graudos. «Latraps» laboratorijās noteikts, ka vidēji kvieši satur 12,5 - 13 procentus proteīna, bet iepriekš šis cipars bijis augstāks. Jāpiebilst, ka pilnībā pabeigta ir ziemas miežu pļauja. Kooperatīva biedru vidū šosezon šī kultūra bijusi sevišķi iecienīta, jo zemnieki novērtē gan miežu labās ražas, gan to, ka tos var kult visagrāk. «Lauksaimnieki grib, lai kombains būtu pēc iespējas pilnīgāk noslogots,» saka «Latraps» Graudu nodaļas vadītājs Andris Dancis.

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā