Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sācies siena laiks

Siltā laika dēļ neierasti agri šogad sācies siena laiks. Lai arī saulainajās dienās zāle žūst labi, pastiprinātu uzmanību darbos nepieciešams pievērst ugunsbīstamībai.

Jau pašā jūnija sākumā Latvijas laukos vērojama aktīva rosība - zāle tiek pļauta, žāvēta, sieta ķīpās un ruļļos.Kā «Ziņām» sacīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Jelgavas brigādes komandieris Aldis Feldmanis, īsti saimnieki sienu vāc līdz Jāņiem, jo tieši tad tas ir visvērtīgākais un raženākais. Šogad lietus vēl nav bijis, tādēļ darbs lielā mērā tiek atvieglots, tomēr vajadzētu ievērot piesardzības pasākumus.Pirmkārt, zālei ir jāļauj kārtīgi izžūt, lai, sasienot ķīpās vai novietojot to zem jumta, nesāktos pašaizdegšanās. Otrkārt, saimniekiem jāapseko vietas, kurās siens tiek glabāts - nepieciešams novērtēt nojumes un vajadzētu nodrošināt pļaušanas tehniku ar ugunsdzēšamo aparātu. Svarīgi ir pārbaudīt zibens novedējus un elektroiekārtas, jo, pēc A.Feldmaņa vārdiem - «nav vērts ieguldīt darbu tur, kur nav drošības». Viņš vēl piebilst, ka ir vērts blakus siena glabātavai novietot arī kādu ūdens mucu - ja neizmantos citādāk, tad vismaz būs, kur darba sviedrus nomazgāt.Lauku sētās pļaušanas darbi jau ir sākušies, siens tiek ievākts un noglabāts. Tomēr zemnieki saulainā laika vietā labprātāk vēlētos izbaudīt kādu lietainu dienu. Tā, piemēram, Lielplatones pagasta «Silāču» saimniece Daina Neimane «Ziņām» pastāstīja, ka šogad karstā laika dēļ visi darbi tiek darīti agrāk. Zeme ir ļoti sausa, nepieciešams mitrums, lai zāle varētu normāli augt un izdotos ievākt labu sienu - vajadzīgs vidusceļš starp lietainu un saulainu laiku.

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā