Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sākas pieteikšanās platību maksājumiem

No trešdienas Lauku atbalsta dienesta (LAD) Zemgales reģionālajā pārvaldē ikviens lauksaimnieks var saņemt rokasgrāmatu platību maksājumu pieteikšanai kopā ar lauka bloka kartēm un iesniegumu veidlapām. Zemnieku pieteikumus pieņems līdz 15.maijam.

Elektroniskā pieteikšanās ietaupīs laiku un arī nodrošinās daudz precīzāku pieteikumu aizpildīšanu. Latvija ir viena no pirmajām ES dalībvalstīm, kas uzreiz pilnībā ievieš šo pretendentiem parocīgo sistēmu. Arī zemnieki jau atzinuši, ka tā darbojas bez aizķeršanās. Biedrībā «Zemnieku saeima» vien saņemtas ziņas, ka apgrūtināta sistēmas darbība dažiem lauksaimniekiem ir nekvalitatīva interneta pieslēguma dēļ.Kārtība nav mainījusiesPieteikšanās kārtība platību maksājumiem praktiski nav mainījusies, arī termiņi ir tādi paši kā iepriekšējos gados. Tāpēc lauksaimniekiem nevajadzētu izjust būtiskas izmaiņas maksājumu administrēšanas sistēmā.Pieteikties platību maksājumu atbalstam varēs arī vēl pēc 15.maija - līdz 9.jūnijam - tikai jāatceras, ka šajā gadījumā tiks ņemta vērā kavēšanās un piemērots atbalsta apjoma samazinājums viena procenta apmērā par katru nokavēto dienu. Ja kavēšanās ilgs vairāk par 25 kalendārajām dienām, iesniegums netiks pieņemts. Labojumus un papildinājumus platību maksājumu iesniegumos, ja tādi būs nepieciešami, lauksaimnieki varēs iesniegt līdz 15.jūnijam. Pirms pieteikumu aizpildīšanas lauksaimniekiem rūpīgi jāizlasa rokasgrāmata, jo atsevišķas procedūras mainītas, kā arī papildus tagadējiem atbalsta pasākumiem lauksaimniekiem no šā gada pieejams jauns atbalsta veids - maksājums par pārstrādei paredzētajām aveņu un zemeņu platībām (mīkstajiem augļiem). Atbalstam var pieteikt arī piemājas dārzuTāpat kā līdz šim, lauksaimnieki var saņemt Vienoto platības maksājumu (VPM). Atbalstam iespējams pieteikt arī piemājas dārzu, kur vienā laukā audzē vairākas kultūras, piemēram, kartupeļus, burkānus, upeņu vai citu ogu krūmus, kas domāti pašu patēriņam.Jāievēro gan, ka izmaiņas skārušas VPM saņemšanas nosacījumus. Tie papildināti ar jaunu noteikumu, ka lauksaimniecībā izmantojamajai zemei, par kuru vēlas saņemt VPM, jābūt zemnieka īpašumā vai valdījumā (lietošanā) kārtējā gada 15.jūnijā. Jāievēro arī nosacījums, ka naudu izmaksās vien tad, ja zeme ir labā lauksaimniecības stāvoklī un uz tās neaug krūmi un latvāņi, kā arī tā nav pārpurvojusies un sākusi apmežoties.Samazināts veidlapu skaitsLai atvieglotu administratīvo slogu, samazināts iesniedzamo veidlapu skaits saistībā ar atdalīto Papildu valsts tiešo maksājumu (PVTM) par pienu un atsevišķo maksājumu par cukuru. Turpmāk, piesakoties šim atbalstam, vairs nebūs jāiesniedz atsevišķas veidlapas. Pretendēt būs iespējams, jau iesniedzot platību maksājumu pieteikumu. Jaunie lauksaimnieki arī šogad varēs saņemt atdalīto PVTM īpašos gadījumos jaunajiem zemniekiem. Par tādu tiks uzskatīta Komercreģistrā laikposmā no 2006. gada 15. maija līdz 2008. gada 1. martam reģistrēta persona, kas veic lauksaimniecisko darbību un pirmo reizi piesakās vienotajam platības maksājumam. Tāpat kā pērn, atbalstu varēs saņemt arī enerģētisko kultūraugu audzētāji. Lai pieteiktos, līdz 15.maijam lauksaimniekam jānoslēdz līgums ar atzītu savācēju vai pirmapstrādātāju.

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā