Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Sējējā» jelgavnieki šogad nepiedalās

Šajā vasarā Zemkopības ministrijas rīkotajā konkursā «Sējējs» nav pieteikta neviena Jelgavas rajona zemnieku saimniecība, «Ziņām» pastāstīja Zemgales Lauku konsultāciju biroja vadītāja Eleonora Maisaka.

Iepriekšējos gados šajā lauksaimnieku iecienītajā konkursā piedalījušies pat vairāki mūsu puses saimnieki, bet šajā gadā viņiem pietrūcis motivācijas. «Jelgavas zemnieki atšķirībā varbūt no Latgales puses lauksaimniekiem vairāk rēķina, vai tādā konkursā izdevīgi kandidēt,» pieļauj E.Maisaka.Lai sētā pieņemtu konkursa vērtēšanas komisiju, būtu vairāk jāpiestrādā, lai saimniecību uzturētu kārtībā un sakoptu. Biroja vadītāja arī piebilda, ka iepriekšējos gados pieteikties «Sējējā» zemniekus ļoti mudinājuši pagastu lauku attīstības speciālisti. Taču šovasar saņemtas ziņas, ka no 1.jūlija viņu darbs vairs nav nepieciešams, tādēļ, iespējams, konsultanti ar lauksaimniekiem vairs tik enerģiski nesadarbojas. Piebilstams, ka «Sējēja» laureāta gods Latvijas lauku ļaudīm kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem apbalvojumiem. Konkursa vērtēšanas komisija Zemgalē šodien dodas uz trim Jēkabpils un tikpat Aizkraukles saimniecībām, bet 3.jūlijā viesosies pie «Sējējam» pieteiktajām zemnieku saimniecībām Bauskā un Dobelē, kur konkursā kandidē pa vienai lauku sētai.

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā