Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Subsīdijas samazinātas līdz 17,9 miljoniem

Biedrība «Zemnieku saeima» lauksaimniekus aicina vērst uzmanību uz to, ka subsīdiju apjoms 2009.gadam apstiprināts 17,9 miljonu apmērā, tātad - par 45 procentiem mazāks nekā šajā gadā.

«Zemnieku saeima» nav piekritusi šādam samazinājumam. «Ziņas» jau rakstīja, ka Zemkopības ministrijai un tās pakļautībā esošajām iestādēm izdevumi samazināti krietni saudzīgāk - aptuveni par 25 procentiem. «Zemnieku saeimas» sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Zuzāne biedrības vārdā uzsver, ka nepieciešams veikt ministrijas iestāžu funkcionālo auditu un samazināt birokrātiju nozarē.Biedrības priekšsēdētājs Juris Lazdiņš norāda - nav nekāda pamata Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) izplatītajai informācijai, ka lauksaimniekiem tiks aizkavēts naudas izmaksu temps tādēļ, ka «Zemnieku saeima» iebilst pret subsīdiju samazinājumu.«Tam nav nekāda sakara. Protams, esam vīlušies par šādiem izteikumiem. Tas, kādu interešu vadīta, LOSP vadība nākusi klajā ar šādu paziņojumu, lai paliek uz viņu sirdsapziņas,» teic J.Lazdiņš.Jāpiebilst, ka lauksaimniekiem svarīgāko subsīdiju finansējumu parasti izmaksā maijā vai jūnijā. Subsīdiju summas un sadalījuma publiska apspriešana nedēļas garumā to izmaksas nevarot aizkavēt, pauž zemnieku interešu aizstāvības biedrība. Dokumenta apspriešana varot tā kvalitāti tikai uzlabot, nevis pasliktināt vai kavēt.Saskaņā ar vienošanos ar Zemkopības ministriju biedrība «Zemnieku saeima» tāpat kā pārējās lauksaimnieku organizācijas līdz 19.decembrim sagatavos priekšlikumus 2009.gada subsīdiju sadalījumam.

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā