Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts piedāvā zemniekiem 17 miljonus; zemnieki gatavojas protestiem 1

Valsts ir gatava sniegt zemniekiem 17 miljonu latu lielas eksporta garantijas pieprasīto 24 miljonu latu vietā. Tomēr zemnieki ar lēmumu nav apmierināti un jau pirmdien vakarā lems par plašu protesta akciju rīkošanu Rīgā jau šonedēļ.

Valdība piedāvā desmit miljonus latu gūt no "Latvijas Valsts mežu" peļņas, samazinot dividenžu apjomus 2010. un 2011. gadā, savukārt vēl septiņus miljonus valdība plāno iegūt no privatizācijas ieņēmumiem.Zemkopības ministrs Mārtiņš Roze pauda, ka garantijas tiks sniegtas tām saimniecībām, kuras ir perspektīvākas "no dzīvotspējas viedokļa", tas nozīmē, ka kritērijs nebūs tas, cik saimniecība ir liela vai maza, bet gan tiks skatīts tās paņemto kredītu apjoms un attīstības iespējas.Premjers Ivars Godmanis kā galveno problēmu piensaimniecībā minēja to, ka Latvijas piens tiek eksportēts par lielāku cenu, nekā citur ražotais, pat tādā gadījumā, ja neierēķina nodokļus, lai gan vajadzētu būt otrādi, jo piena iepirkuma cenas ir zemākas, nekā, piemēram, Rietumeiropā. Godmanis norādīja, ka "korķis ir pārstrādes gals".Vienlaikus premjers atzina, ka nav iespējams piensaimniecību subsidēt tiešā veidā, jo to liedz ES noteikumi, turklāt valsts nevar atļauties atbalstīt nerentablu nozari. "Ja konjunktūra piensaimniecībā neizmainīsies, [,,] tā rentabilitāte, kas ir pašreizēja līmenī, ir nekonkurētspējīga," Godmanis.Paredzams, ka jau otrdien valdība varētu lemt par atbalstu zemniekiem 17 miljonu latu apjomā. Norādot, ka zemniekus neapmierina valdības lēmums, Roze atzīmēja, ka "visi pozitīvākie lēmumi nav izpildāmi vienā dienā".Savukārt premjers piebilda, ka cits valdības uzdevums attiecībā uz piensaimniecībām ir panākt kompromisu ar bankām, lai tās izdarītu mazāku spiedienu uz zemniekiem. "Piena lopkopība ir viena no pamatnozarēm [Latvijas tautsaimniecībā]," pauda Godmanis.Savukārt zemnieki pirmdien notikušo valdības sēdi atzīst par bezjēdzīgu. Zemnieku Saeimas (ZS) līderis Juris Lazdiņš pauda, ka tas ir bijis "pilnīgi veltīgi nosists laiks". Cits ZS līderis Uldis Krievārs sacīja, ka ministrijas sagatavotā programma, kurā vēl sestdien bija paredzētas 24 miljonus latu lielas garantijas, "nav bijusi reāla programma", un lauksaimniecībā, īpaši piensaimniecībā, vēl joprojām saglabājas riska situācija.Zemnieki veltīja asus vārdus arī pašam Rozem - "ministrs nav spējīgas atrisināt ražotāju problēmas," pauda Krievārs, piebilstot, ka savā amatā Roze ir jau sešus gadus.Iznākot no ministru kabinetu sēžu zāles, daudzi zemnieki bija nokaitināti un brīžiem nespēja pat paust savu viedoklis. Savukārt dažas zemnieces bija izplūdušas asarās.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

lauris

ka tad to saprast,perspektiivaakaas atbalstiiskrediitu apjomu nnemssanas lielumaa,un tam kam nav liela summa tam ir cauri,VOT ÁÁZZI!!!!katrs juusu vaards maksaas jums.taa nu tas diemzzeel buus!!!

pirms 10 gadiem, 2009.02.03 17:33

Jelgavas novadā