Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts sniegs kredītsaistību garantijas lauksaimniekiem 1

Nākamās nedēļas, 3.februāra, valdības sēdē tiks lemts par atbalsta pasākumiem lauksaimniekiem, kas paredz garantiju sniegšanu bankām zemnieku kredītu atmaksai. Premjers Ivars Godmanis trešdien ticies ar Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) pārstāvjiem un izskaidrojis kritisko situāciju lauksaimniecībā, galvenokārt pienkopības nozarē.

Premjers informējis SVF, ka ierosinās tuvākajā valdības sēdē lemt par valsts garantiju piešķiršanu zemnieku saimniecībām, lai šajā smagajā ekonomiskajā situācijā gadu atliktu kredītu pamatsummas atmaksu, informēja premjera preses sekretārs Edgars Vaikulis.Pēc zemnieku iepriekš teiktā, atbalsts varētu būt nepieciešams 1500-2000 saimniecību ar vidējo kredītu apjomu 100 000 latu. Kā ziņots, Godmanis šodien intervijā Latvijas Radio informēja, ka kredītu garantēšanai līdzekļus varētu ņemt no Eiropas Savienības struktūrfondiem, taču, ievērojot visas procedūras, pie šā finansējuma varētu tikt tikai martā. Tādēļ tiks meklēti risinājumi, lai šo procesu paātrinātu. Savukārt piena pārstrādātājiem tiks atbalstīts eksports, skaidroja Godmanis.Viņš atzina, ka liela problēma ir zemās piena iepirkuma cenas un pārstrādātāju kavētie maksājumi par piegādāto pienu. Līdzīga situācija esot bijusi arī deviņdesmitajos gados, taču tolaik bija iespējams aizņemties naudu bankā, iedot to pārstrādātājiem, lai tie laikus var norēķināties ar zemniekiem. Pašlaik iespēju aizņemties bankā neesot.Kā ziņots, otrdien lauksaimnieku protesta akcijās 29 vietās visā Latvijā piedalījās ap 4000 lauksaimnieku, kas akciju norises vietās bija ieradušies ar 2581 tehnikas vienību. Zemnieki valdībai devuši nedēļu laika lemšanai par konkrētiem atbalsta mehānismiem, kas glābtu nozari no tālāka sabrukuma.Lauksaimnieki prasa kredītu pamatsummas atlikšanu uz gadu, nepasliktinot kredītlīgumu nosacījumus, Eiropas Savienības tiešo maksājumu izmaksu līdz 31.martam un nacionālo subsīdiju naudas tūlītēju izmaksu divu nedēļu laikā pēc subsīdiju nolikuma apstiprināšanas, kā arī 2,5% no valsts budžeta nodrošināšanu atbalstam lauksaimniecībai.Viņi prasa atzītām lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvām sabiedrībām un zemniekiem paredzēt valsts garantētu kredītlīniju apgrozāmajiem līdzekļiem, lai kooperatīvi varētu norēķināties ar produkcijas piegādātājiem un zemnieki sagatavoties pavasara ražošanas sezonai.Ceturtā zemnieku prasība ir vertikāli integrētās ražošanas ķēdes izveides veicināšanai piešķirt kredīta garantijas valsts galvojuma veidā piena pārstrādes uzņēmuma izveidei, kurš piederētu tikai piena ražotājiem, tā nodrošinot produktu ražošanas un realizācijas vertikālās ķēdes izveidi, kas ir vitāli nepieciešams nozares tālākai veiksmīgai attīstībai un piena produktu pievienotās vērtības palielināšanai.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

kakaaa

nevis sniegs, bet lems par sniegshanu - divas dazhaadas lietas.

pirms 10 gadiem, 2009.01.28 22:45

Jelgavas novadā