Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vasarāju ražas nedaudz pārsniegs pagājušā gada līmeni

Saskaņā ar prognozēm visu vasaras kultūru ražas šogad pārsniegs 2011.gada līmeni, pēc augusta nogalē veiktās lauku apsekošanas biznesa portālu Nozare.lv informēja Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) pārstāvji.

Augustā Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra speciālisti veica kārtējo vasaras kviešu, miežu, auzu, vasaras rapša un griķu sējumu apsekošanu un ražas prognožu sagatavošanu. Tika veikta arī lauksaimnieku un lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību aptauja par iekultajām ziemas kviešu, rudzu, tritikāles un ziemas rapša ražām.Vasarāju raža, pēc pašreizējām prognozēm, gaidāma līdzvērtīga iepriekšējo gadu līmenim. Vasaras kviešu raža tiek prognozēta trīs tonnas no hektāra (pērn - 2,9 tonnas), vasaras miežu - 2,5 tonnas (pērn - 2,4 tonnas), auzu - 2,3 tonnas (pērn - 2,2 tonnas).Vienīgi vasaras rapsim šogad vidējais ražas līmenis paredzams zemāks, jo lielā daļā lauku masveida bojājumus radīja krustziežu spīdulis, līdz ar to vidējā raža valstī tiek prognozēta tikai ap 1,3 tonnām no hektāra salīdzinājumā ar 1,7 tonnām pērn.Tāpat nedaudz mazāka varētu būt griķu raža - 0,7 tonnas salīdzinājumā ar 0,8 tonnām no viena hektāra pērn.Lauksaimnieku un kooperatīvu veiktajā aptaujā LLKC noskaidrojis, ka jūlijā izteiktās prognozes par augstu ziemāju labību un ziemas rapša ražu līmeni ir apstiprinājušās. Vislielākais ražības pieaugums, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir ziemas kviešiem un ziemas rapsim, kur no viena hektāra tiks ievākts par vienu tonnu vairāk graudu nekā pērn.Visražīgākie ziemas rapša lauki bijuši Zemgalē un Kurzemē, kur vidēji iegūtas aptuveni četras tonnas graudu no viena hektāra. Kopumā valstī vidējā ziemas rapša ražība tiek prognozēta 3,2 tonnas no viena hektāra, kas ir augstākā raža pēdējo sešu gadu laikā.Kā ierasts, vislielākās ziemas kviešu ražas iegūtas Zemgalē. Vidējā ziemas kviešu raža valstī tiek prognozēta 4,1 tonna no hektāra, kas ir lielākā pēdējo divu gadu laikā. Ziemas kviešu kvalitāte ir nedaudz zemāka, nekā prognozēts, tomēr kopumā iegūti lielākoties augstvērtīgi pārtikas kvalitātes graudi.

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā