Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vilcē ražo elektrību un gaida ciemos pagastveci 2

Dzīve pagastā pēdējos 18 gados kopš valsts neatkarības atgūšanas neapšaubāmi mainījusies, uzskata viens no vecākajiem Vilces pagasta iedzīvotājiem Gunārs Vaivads.

«Vēl īsti nav tā, kā vajag, bet, salīdzinot ar agrākajiem laikiem, ir labāk,» viņš saka, kā piemēru minot kaut vai dažādību veikalu plauktos. Vien pensija varētu būt lielāka, citādi iztikšana švaka.Pirmspensijas vecuma vīrs agrāk bija vietējā Ziedkalnes gatera priekšnieks, bet tagad dienas vada kopā ar kundzi Paulu. Izaudzinājuši divas meitas, viena strādā Tērvetē bijušajā sanatorijā un dzīvo Kroņaucē, bet otra radusi mājas turpat Vilces centrā.Par vietējās varas darbiem runājot, Vaivada kungs pagasta vadībai velta labus vārdus. «Neko sliktu man neviens nav nodarījis,» viņš teic. Taču gribētu, lai pašvaldības darboņi vecos ļaudis vairāk atcerētos. Kaut svētkos kādu kārumu atvestu, aprunātos... Atvadoties vēl jautājam, vai ledus gana biezs. «Jā! Ar motociklu var braukt, pirmais ledus taču ir izturīgs!» viņš rāda, ka savi 20 - 30 centimetri esot. Asarīšus copē sporta pēc, lielākais prieks par tiem būšot minkām.«Ja šeit saražoto elektroenerģiju izmantotu vietējās apkaimes ielu izgaismošanai un mājsaimniecībām, pietiktu visam Ziedkalnes ciematam!» domā Jānis Janaitis, kurš ir vienīgais darbinieks pirms daudziem gadu desmitiem uz Svētes upes ierīkotajās dzirnavās, kas ražo elektrību.Stacija pieder kādam privātīpašniekam, bet Jānis teic - viņa galvenais uzdevums ir uzraudzīt, lai ziemā cauri dzirnavām plūstošais ūdens neaizsalst. Dienā, kad Vilcē bija pat ap mīnus desmit grādu auksts, vīram bija ko noņemties, ar grābekļa kātu bagarējot Svētes ūdeni. Viņš skaidro, ka elektrību saražo tieši proporcionāli ūdens caurplūdei. Vasarā un jo sevišķi pavasarī Svēte tek straujāk, bet ziemā kļūst rāmāka.Plašāk par dzīvi Vilces pagastā lasiet trešdienas, 9.janvāra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 2

arī no turienes

Man arī gribas piekrist vilcenei, ka namaz nezināju. ka dzīvoju gandrīz paradīzē.Viss tik labi, tik labi, ka metas šķērmi ap dūšu.Tā pati ūdens kvalitāte, jā no sākuma kad uzstādija atdzelžošanas iekārtu ūdeni varēja dzert no krāna, bet tagad neiesaku, jo tas brūns un reizēm nāk netīrs vispār.Tad vēl par pašdarbniekiem,viņi jau iet un dara, bet kādā aukstumā viņiem notiek mēģinājumi,vienkārši necilvēciski.

pirms 12 gadiem, 2008.01.10 08:31

vilcene

Nemaz nenojautu,ka dzīvoju tādā paradīzes dārzā!

pirms 12 gadiem, 2008.01.09 21:31

Jelgavas novadā