Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgalē visaktīvāk piesakās saimniecību modernizācijai

Gandrīz pusi jeb 473 projektus Lauku atbalsta dienesta (LAD) reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs zemnieki iesniedza divās pēdējās projektu pieņemšanas dienās.

Visvairāk - 148 projekti - pieņemti LAD Zemgales reģionālajā Lauksaimniecības pārvaldē, kur pēdējā pieteikumu iesniegšanas dienā saņemti 37 iesniegumi. Tos lauku saimnieki atgādājuši no Bauskas, Dobeles un Jelgavas rajona.2007. - 2013.gada lauku attīstības programmas pasākuma «Lauku saimniecību modernizācija» otrajai kārtai iesniegti 946 projektu pieteikumi par 67,75 miljoniem latu, informē LAD Sabiedrisko attiecību sektora vadītāja Vineta Jansone.Kā «Ziņām» pastāstīja LAD Zemgales reģionālās Lauksaimniecības pārvaldes vadītāja vietniece Inese Robežniece, kaut arī ceturtdien pārvaldē vērsusies ceturtā daļa no pieteicēju kopskaita, rindas nav radušās. Pārvaldei otrajā kārtā piešķirtais sabiedriskais finansējums ir 1 791 993 lati, bet pieteiktais - 5 732 837 lati.Tas nozīmē, ka visu zemnieku vēlmju piepildīšanai nepieciešami papildus 3,9 miljoni latu. Lai gan pasākuma pirmajā kārtā Zemkopības ministrija noteica, ka sabiedriskais finansējums piešķirams par visām pieteiktajām summām, pagaidām nav zināms, vai tā tiks izlemts arī šajā kārtā. I.Robežniece skaidro, ka vispirms visi pieteikumi tiks sarindoti pēc prioritātēm. Piecu mēnešu garumā LAD vērtēs projektus, bet ap jūlija vidu varētu sākties līgumu slēgšana ar zemniekiem.Plānots, ka jau jūlija otrajā pusē lauku saimnieki varēs sākt projektu realizāciju, un tie atbilstoši likumdošanai jāīsteno trīs gadu laikā no līguma noslēgšanas brīža. Pēc Zemgales reģionālās Lauksaimniecības pārvaldes vadītāja vietnieces I.Robežnieces teiktā, tikai četri no visiem projektu pieteicējiem pretendējuši uz maksimāli iespējamo summu, un viņu sagatavotie modernizācijas plāni bija par 1,4 miljoniem latu.Ministru Kabineta noteikumi paredz, ka pasākumā «Lauku saimniecību modernizācija» projektu īstenošanai var piešķirt, maksimums, 40 procentu atbalstu.Projektu pieteikumu pieņēmēji ievērojuši, ka Zemgales zemnieki lielākoties vēlas iegādāties dažādu tehniku, bet ir arī projekti kalšu un pat fermas būvniecībai.Jāpiebilst, ka arī lielākajā daļā reģionu projekti pieteikti par lielākām summām nekā pieejams. Kārtai piešķirtais sabiedriskais finansējums pāri palicis tikai Austrumlatgales un Dienvidlatgales pārvaldēm. Dienvidlatgales reģionālajā Lauksaimniecības pārvaldē iesniegti 126 projekti, kuros pieteikts sabiedriskais finansējums ir 1 980 135 lati, bet piešķirtais - 2 869 516 lati. Austrumlatgales reģionālajā Lauksaimniecības pārvaldē iesniegti tikai 79 projekti, kuros pieteikts sabiedriskais finansējums 840 010 lati, bet piešķirtais - 2 516 474 lati. Pasākuma sabiedriskā finansējuma sadale starp LAD reģionālajām lauksaimniecības pārvaldēm veikta proporcionāli Vienotajam platību maksājumam deklarētajām platībām, kas fiksētas uz 2007.gada 1.februāri.

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā