Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemkopības ministrijā - jauni departamenti

Ar mērķi uzlabot kapacitāti un darba efektivitāti, šomēnes Zemkopības ministrijā veiktas strukturālas izmaiņas. 10.martā darbu sākuši divi jauni - Pārtikas un Veterinārais - departamenti, kas izveidoti uz līdz šim esošā Pārtikas un veterinārā departamenta bāzes.

«Departamenta sadalīšana tika veikta, jo tas bija lielākais ministrijas departaments ar funkcijām, kas nodrošināja normatīvo aktu bāzi dažādām nozarēm, kas savstarpēji bija saistītas,» vēsta ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Solveiga Lazovska.Tādējādi, sadalot šīs funkcijas jaunajiem departamentiem, struktūrvienību darbība būs efektīvāka.Pārtikas departamentam izveidotas četras nodaļas - pārtikas, pārtikas nekaitīguma, biotehnoloģiju un jaunās pārtikas, kā arī kvalitātes nodaļa. Savukārt Veterinārā departamenta pārziņā ir dzīvnieku veselības un labturības, veterināro zāļu un dzīvnieku barības, dzīvnieku izcelsmes produktu, kā arī tirdzniecības un uzraudzības nodaļas.Šīs nodaļas piedalīsies politisko dokumentu izstrādē un aktualizācijā, izstrādās normatīvos aktus un dokumentus atbilstoši Eiropas Savienības (ES), Pasaules Tirdzniecības organizācijas un citu starptautisko organizāciju prasībām, saskaņojot tos atbilstošajās jomās ar Latvijas Republikas normatīviem aktiem.Minētās nodaļas arī sadarbosies ar lauksaimniecības un pārtikas produkcijas ražotāju un pārstrādātāju organizācijām, savas kompetences ietvaros piedalīsies un paudīs Latvijas nostāju ES Padomes un Eiropas Komisijas darba grupu un komiteju sanāksmēs, nodrošinās sadarbību ar valsts institūcijām, nevalstiskajām organizācijām, ES dalībvalstu un starptautisko organizāciju ekspertiem, piedalīsies starptautisko sadarbības projektu izstrādē un veiks virkni citu savai jomai atbilstošu uzdevumu.Par Veterinārā departamenta direktori iecelta Antra Briņķe, kas līdz šim bija Pārtikas un veterinārā departamenta direktore. Savukārt Pārtikas departamenta direktora amatam izsludināts konkurss, kam pretendenti var pieteikties līdz 7.aprīlim.Izmaiņas skārušas arī Lauksaimniecības departamenta vadību. Ar 20.martu struktūrvienības direktores amatā stājusies Dace Freimane, kura līdz šim bija Zemkopības ministrijas Starptautisko lietu departamenta direktora vietniece.

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā