Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemnieki papildina zināšanas

Pašreiz pilnībā nokomplektētas grupas, kas apgūst zinības integrētajā augkopībā. Tomēr līdz februārim un nākamā mēneša sākumā ikviens lauksaimnieks var pieteikties Jelgavas Lauku konsultāciju biroja organizētajām bezmaksas mācībām par savstarpējo atbilstību, tehnikas sekmīgu izmantošanu un kvalitatīvu piena ieguvi.

Kā «Ziņām» pastāstīja Gunta Saulāja no Jelgavas Lauku konsultāciju biroja, vēl pērnajā rudenī zemnieku atsaucība par Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) piedāvātajām mācībām bijusi salīdzinoši neliela. Taču janvārī pieteikumu skaits strauji audzis, un «Integrētās augkopības» kursos grupas pilnībā nokomplektētas. Vēl atlikušajās divās nodarbību dienās lauku saimnieki noklausīsies lekcijas par augu veselību, slimību diagnostiku un dažādu kaišu ierobežošanu, kā arī mēslošanu, analīzēm, mēslošanas līdzekļiem, plāna izveidi un augsnes kaļķošanu.Kur var pieteiktiesJelgavas Lauku konsultāciju biroja augkopības speciālists Jānis Treijs stāsta, ka jau februārī zemniekiem iespējams pieteikties trim bezmaksas kursiem. Kvalitatīvas piena ieguves mācības jau iepriekš guvušas lopkopju atsaucību, tādēļ nākamajām govkopji aicināti reģistrēties laikus.Projektā «Profesionālās apmācības 2005 - 2006», ko finansē Eiropas Lauksaimniecības virzības un garantiju fonds, nākammēnes Jelgavas Lauku konsultāciju birojs organizē arī 24 stundu programmu par lauksaimniecības tehnikas sekmīgu izmantošanu. Diemžēl vīri šīm lekcijām piesakoties diezgan gausi, lai gan daudz jauna kursos stāsta ne tikai LLKC lektori, bet arī nozares praktiķi.Kā piebilst G.Saulāja, labs ieguvums kursu apmeklētājiem ir iespēja saņemt sertifikātu, ja nodarbību apmeklējums nav mazāks par 75 procentiem. Jaunumi integrētajā augkopībāIntegrētā audzēšana pieļauj sintētisko fungicīdu vai insekticīdu lietošanu, ja kāds kaitīgais organisms var savairoties tā, ka tiek apdraudēta ne tikai raža, bet arī auga augšana, un ja visi apstākļi un prognozes liecina - kāda slimība var nopietni kaitēt gan ražai, gan augam.«Vēl nesen integrēto saimniecību kontrole bija uzticēta asociāciju pārstāvjiem, bet jau šajā gadā integrētās saimniecības pāries Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) un Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) kontrolē,» informē LLKC Augkopības nodaļas dārzkopības speciāliste Līga Daukante-Laganovska.Šim nolūkam, lai varētu veikt kontroli, kā katru gadu tika izstrādāti jauni integrētās kultūraugu audzēšanas kontroles noteikumi. Ar 2008.gadu subsīdijās, iespējams, tiks iekļauti arī biežāk audzētie kultūraugi (piemēram, kartupeļi) un integrētā dārzeņu audzēšana siltumnīcās. Subsīdijas šogad saņems tie augkopji, kas nodarbojas ar dārzeņkopību un augļkopību, ievērojot integrētās audzēšanas prasības.Saimnieks, kas vēlas audzēt lauksaimniecības produktus pēc integrētās audzēšanas metodēm, katru gadu līdz 15.maijam raksta iesniegumu VAAD. Par subsīdiju apmēru 2008.gadam un konkrētām summām katram kultūraugam vēl tiek spriests, bet tiem, kas pieteicās šādam atbalstam 2007.gadā, subsīdiju apmērs paliks tāds pats, kā bija.Plašāk par šo tēmu lasiet otrdienas, 22.janvāra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā