Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Zemnieku saeimai» jauns priekšsēdētājs 3

Lauksaimnieku biedrības «Zemnieku saeima» 10.kongresā, kurā 250 dalībnieki sprieda par lauksaimniecības un lauku attīstību, no amata atkāpies biedrības līdzšinējais ilggadējais priekšsēdētājs Tērvetes puses zemnieks Valters Bruss, savukārt par jauno priekšsēdētāju ievēlēts graudkopis no Dobeles rajona Krimūnu pagasta, kooperatīva «Latraps» valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Kā «Ziņas» informē biedrības «Zemnieku saeima» sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Zuzāne, J.Lazdiņš par būtiskāko turpmāko biedrības darbības virzienu uzskata birokrātijas sloga mazināšanu - patlaban lauksaimniekus pārrauga un kontrolē 14 valsts institūcijas, un visu birokrātisko normu izpilde kā smaga nasta nospiež lauksaimnieku plecus.Kongresā uzstājās Ministru prezidents Ivars Godmanis, kurš uzsvēra - lētās pārtikas laiks ir pagājis, un diez vai vairs atgriezīsies. Taču produkcijas cenu kāpuma griesti, īpaši piena nozarē, ir sasniegti, un Latvijas pārstrādātāji vairs nespēj savu produkciju par tādu cenu pārdot. I.Godmanis norādīja, ka tās valstis, kas spēj eksportēt pārtiku, nākotnē būs īpaši izdevīgā situācijā, taču izteica bažas, ka, turot augstas produktu cenas, Latvijas uzņēmumi var zaudēt savas iespējas, un sliktākais, kas var notikt - viņiem savu produkciju nebūs kur likt. Premjers arī pieļāva, ka pārtiku cenu kāpums Latvijā saistīts ar tirgotāju uzcenojumiem.Kā iespējamos risinājumus Ministru prezidents minēja intervencei paredzēto līdzekļu izmantošanu eksporta apdrošināšanai un nākotnē - nodokļu atlaižu piemērošanu reinvestētajai peļņai. Ministru prezidents arī aicināja pārstrādātājus un ražotājus uz racionālu sadarbību.Arī zemkopības ministram Mārtiņam Rozem lauksaimnieki uzdeva jautājumus par situāciju piena nozarē. Ministrs norādīja, ka būs pieejami līdzekļi investīcijām, kas dos iespēju atbalstīt pārstrādes uzņēmumu izveidi produkcijas ražotājiem. Savukārt Satiksmes ministrijas valsts sekretāram Jānim Maršānam zemnieki pauda sašutumu par katastrofālo ceļu stāvokli laukos un problēmām Latvijas pasta darbībā.Kongresā tika noslēgts vienošanās protokols starp biedrību «Zemnieku saeima», Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociāciju un Zemkopības ministriju. Dokuments nosaka turpmāko organizāciju pārstāvju iesaistīšanos Zemkopības ministrijas lēmumu pieņemšanas struktūrās. Pēc salīdzinoši asām debatēm kongresā tika pieņemta rezolūcija, kurā Latvijas valdība aicināta:1) atzīt, ka lopkopībā ir kritiska situācija, rast tai risinājumu, stimulējot vertikālo integrāciju nozarē, veikt atbilstošus grozījumus Lauku attīstības programmas 2007. - 2013.gadam pasākumā «Lauksamniecības produktu pievienotās vērtības radīšana», ietverot nosacījumu par obligātu piena ražotāju līdzdalību uzņēmumā;2) nekavējoties izveidot starpinstitūciju darba grupu, lai diskutētu un rastu iespēju samazināt administratīvo slogu lauksaimniekiem un citiem uzņēmējiem;3) pievērst uzmanību lauku ceļu katastrofālajam stāvoklim un rast risinājumu papildus finansējuma rašanai lauku ceļu remontam;4) nodrošināt Latvijas Pasta darbību lauku apvidos cilvēka cieņu nepazemojošā līmenī.Rezolūcija nosūtīta Ministru prezidentam I.Godmanim, zemkopības ministram M.Rozem un satiksmes ministram Aināram Šleseram.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

artis

Ļoti žēl ka gam juse gan dobelniece un arī daudzi citi nezina ka 24 km attālumā no Jelgavas atrodas Krimūnu pagasts, Dobeles rajonā!! Tāpat arī daudzi nezin, ka J.Lazdiņš nekad nav strādājis algotu darbu vairāk par pusgadu vienā darba vietā, ja nu vienīgi no sievastēva mantotajā zemnieku saimniecībā...

pirms 11 gadiem, 2008.04.07 16:55

dobelniece

pareizi Juse.vai kupča kungs nevarētu strādāt uzmanīgāk?

pirms 11 gadiem, 2008.04.06 19:19

juse

Dobeles rajonā ir KRIMŪNU pagasts! Krimulda atrodas Rīgas raj. starp Murjāņiem un Raganu.

pirms 11 gadiem, 2008.04.06 18:07

Jelgavas novadā