Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemniekus kaitina nepārredzamā nākotne

Lai saņemtu ES naudu kāda projekta realizēšanai, apjomīgos biznesa plānos zemniekam jāpierāda, ka viņa iecerētā ideja pēc īstenošanas būs ilglaicīgi rentabla. Kā lai, rakstot projektu naudas saņemšanai, zina, vai darbošanās noteiktā nozarē nebūs uz pāris gadiem?

Tādas bažas, par piemēru minot nule notikušos piena karus, lauksaimnieki izteica Lauku atbalsta dienesta (LAD) Zemgales Reģionālās lauksaimniecības pārvaldes vadītāja vietniecei Inesei Robežniecei, kas bezmaksas seminārā interesentiem ceturtdien stāstīja par no nākamās nedēļas pieejamajiem atbalsta veidiem. Sākot ar 9.jūniju, līdzekļus varēs saņemt lauku saimniecību modernizācijai, uzņēmumu radīšanai un attīstībai un akvakultūras uzņēmumu attīstībai.Diemžēl nevar potenciālajiem projektu īstenotājiem apsolīt labvēlīgu vidi un iespējas biznesa ilgstošai attīstībai, atzīst I.Robežniece. Jāpiebilst, ka LAD ir tikai atbalsta naudas administrēšanas, nevis lauksaimniecības politikas attīstīšanas funkcijas. Asas diskusijas raisījās par to, vai vērts maksāt konsultantam par palīdzību projekta sagatavošanā, ja tikai neliela daļa pieteicēju pie naudas tiek. I.Robežniece atgādina, ka iespējas saņemt atbalstu nosaka pēc tā saucamajiem prioritārajiem punktiem. Var atteikties no daļas pieejamā sabiedriskā finansējuma, par to iegūstot papildu punktus. Tomēr tas nenosaka iespēju noteikti tikt to vidū, kur idejas tiks atbalstītas.Jāteic, ka šogad lauku saimniecību modernizācijas otrajā kārtā Zemgalē tika pieteikti 148 projekti par gandrīz sešiem miljoniem latu. Diemžēl pieejamais līdzfinansējums ir tikai nepilni divi miljoni, tādēļ pēc stingras izvērtēšanas tikai 26 zemniekiem tiks piešķirts modernizācijas atbalsts. Viņi saņēmuši no 55 līdz 68 prioritārajiem punktiem.

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā