Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lauksaimnieki aicināti bez maksas nodot otrreizējai pārstrādei nevajadzīgās agroplēves, polipropilēna maisus un plastmasas kanniņas 1

Sākoties lauksaimniecības darbu sezonai, vides apsaimniekošanas uzņēmums «Eco Baltia vide» aicina zemnieku saimniecības visā Latvijā pieteikties nolietoto agroplēvju, polipropilēna maisu («Big bagus») un plastmasas kanniņu bezmaksas savākšanai, informē «Eco Baltia grupa» korporatīvās komunikācijas direktore Dace Jansone.

SIA «Eco Baltia vide» direktors Jānis Aizbalts norāda: «Ik gadu interese par nevajadzīgās agroplēves, polipropilēna maisu un plastmasas kanniņu savākšanu no zemnieku saimniecībām pieaug. Taču joprojām ļoti liels daudzums šo materiālu tiek sadedzināts vai apraksts zemē. Aicinām cilvēkus būt atbildīgiem un izmantot iespēju bezmaksas nodot šos materiālus otrreizējai pārstrādei. Šo iespēju nodrošinām visā Latvijā. Un lieku reizi atgādinām, ka, dedzinot šāda veida materiālus vai jebkuru citu plastmasas izstrādājumu, tiek nodarīts milzīgs kaitējums gan cilvēka veselībai, gan dabai.»


Lai uzņēmums varētu nodrošināt bezmaksas materiālu savākšanu, zemnieku saimniecības aicinātas zvanīt pa tālruni 27894555 vai rakstīt uz e-pastu janis.paulins@vide.ecobaltia.lv.


Zemnieku saimniecības pēc materiālu nodošanas saņems apliecinājumu par iepakojuma nodošanu otrreizējai pārstrādei, kas kalpos kā apstiprinājums Valsts vides dienestam, ka iepakojums nav sadedzināts vai aprakts zemē, bet ir apsaimniekots atbilstoši vides aizsardzības un atkritumu apsaimniekošanas prasībām.


Savukārt, lai atvieglotu darbu materiālu savācējiem, uzņēmums atgādina, ka no nevajadzīgajām plēvēm un polipropilēna maisiem ir jāatdala tīkli un auklas, kā arī savācamais materiāls ir jānovieto vietā, kur var brīvi piebraukt specializētā tehnika.


SIA «Eco Baltia vide» no zemnieku saimniecībām savāktais un pēc tam sašķirotais materiāls tiek vests pārstrādei uz «Eco Baltia grupas» polimēru materiālu pārstrādes uzņēmumu SIA «Nordic Plast» Olainē. No polipropilēna maisiem iegūst augstas kvalitātes PP granulas, bet, pārstrādājot cieto plastmasu (kannas un pudeles), iegūst HDPE ekstrūzijas granulas. Pēc tam no granulām tiek ražoti dažādi rūpnieciskie izstrādājumi, piemēram, caurules, rūpnieciskā tara, atkritumu konteineri, tvertnes, plēves, atkritumu maisi. Gandrīz visu saražoto produkciju SIA «Nordic Plast» eksportē, pārsvarā uz Eiropas Savienības valstīm.Foto: rujiena.lv


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas