Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lietuvas šoseju tomēr rekonstruēs 7

Jau šovasar Lietuvas šosejā posmā no dzelzceļa stacijas līdz Miera ielai tiek plānoti vērienīgi ielas rekonstrukcijas darbi. Valdība šonedēļ pieņēmusi lēmumu par valsts budžeta virssaistībām 2007. – 2013. gada plānošanas perioda ES fondu aktivitātēs. Tas ļaus īstenot visus atbilstošos tranzītielu sakārtošanas projektus, tajā skaitā arī Lietuvas šosejas rekonstrukciju Jelgavā, kam iepriekš, kā vēstīja zz.lv, finansējums tika atteikts.

Jelgavas Domes priekšsēdētāja vietnieks Vilis Ļevčenoks stāsta, ka pašvaldība rīkojusies tālredzīgi un konkursu Lietuvas šosejas rekonstrukcijai izsludinājusi jau savlaicīgi. «Konkursam esam saņēmuši piecu pretendentu pieteikumus, un notiek to vērtēšana. Uzvarētājs varētu būt zināms maija beigās, darbus sāksim šovasar, bet beigsim nākamā gada rudens pusē,» informē V.Ļevčenoks. Projekta izmaksas plānotas tuvu trīs miljoniem latu. Rekonstrukcijas laikā tiks atjaunots ielas segums, privātmājām Lietuvas šosejas labajā pusē ierīkoti jauni kanalizācijas un ūdensvada pieslēgumi, izbūvēti gājēju un veloceliņi. Izmaiņas piedzīvos arī Miera ielas krustojums, kas patlaban tiek uzskatīts par nedrošu. Šajā vietā būs cits luksoforu signālu plānojums un drošības saliņa. Tomēr pilsētas ieceres neatrisina problēmu, ko aktualizējusi tieši pierobežā notikusī traģēdija. Autoceļā Rīga – Jelgava – Lietuvas robeža rekonstrukcija noris tikai daļēji – posmā līdz Jelgavai. Saskaņā ar Satiksmes ministrijas ziņām virzienā no Jelgavas uz Eleju ceļu uzlabošanā tuvākajā nākotnē nekas netiks darīts.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

aina13

Jautājums Jelgavas pils.Domes amatpersonām, kāds bija iemesls pilsētas zīmes pārvietošanai uz Lietuvas šosejas? Vai pieņemot šādus lēmumus tika pievērsta uzmanība pilsētas topogrāfijai šajā rajonā, vai tiešām šā rajona iedzīvotājiem jāpārvietojas vai jāšķērso Lietuvas šoseja apdraudot savas, savu bērnu dzīvības? Esmu pati uzaugusi šajā rajonā, ļoti labi atminos pārvietošanos pa šosejas malu, pavasaros un tumšajos rudeņos, slapdraņķī..... no tālbraucēju smagajām automašīnām sausām drēbēm un kājām mājās nokļūt praktiski nebija iespējams.... pēc tēva stāstīta, man mazai esot, izkāpjot no autobusa Višķu pieturā un šķērsojot šoseju, viens solis pietrūka lai pakļūtu zem automašīnas ... ja Jums ir svarīgi savas pilsētas iedzīvotāji, viņu drošība, lūdzu veiciet uzlabojumus, sadarbojieties ar Jelgavas ceļu policiju, pieņemiet lēmumus par ātruma samazināšanu šajā posmā, ieguliet līdzekļus gājēju un veloceliņa izveidošanai.... Bērni ir Jūsu pilsētas nākotne.... Neviens neatgriezīs zaudēto dzīvību, bet parūpēties par savas pilsētas iedzīvotājiem, lai šādas traģēdijas neatkārtotos, Jūs varat.... Lai veicās! Šis negadījums ir smagi sāpinājis ļoti daudzus....

pirms 6 gadiem, 2012.05.14 10:56

wyclef

Domāju ka šis projekts ieilgs uz gadiem, labi ka viss nokārtojās, varēs vismaz normāli uz pilsētu aizbraukt :)

pirms 6 gadiem, 2012.05.11 12:57

satiksmes iela

toties pa šo ielu zīmes saliktas tikai 30!!! Vai tur civilizācija citāda???

pirms 6 gadiem, 2012.05.11 09:17

latvju patriots

Kādā TopGear raidījumā rādīja, kā "ekstrēmi" šamie ar pavecām mašīnām brauc auto poligonā pa "trepi" - šķiet uz kādiem 50-60. Mēs pa līdzīgu trepi Lietuvas šosejā maucam uz 90 katru dienu! Vo! Mēs esam rietumniekiem pamatīgu kloķi ielikuši - pat tepat leišiem!!! Pareizi ir - nav ko tiem šeit darīt!

pirms 6 gadiem, 2012.05.10 20:26

no Romas ielas mikrorajona

Paskaidrojiet, mums, pilsētas nodokļu maksātājiem , kur sākas pilsētas robeža. No Romas un Spāru ielas gala iedzīvotājiem vai tiešām tikai no Viskaļu pieturas sākas pilsēta? Mēs arī maksājam nodokļus kā pilsētnieki kāpēc uz LietuvAS šosejas tas viss izgaist un robežlīnija ir ielikta pie Viskaļu pieturas , kas mēs esam nevērtīgāki? Mūsu ielu mājās arī aug jaunā paaudze, kura pēc dažiem gadiem ies skolās /manējie jau ir skolnieki / kurš ielika to nelaimīgo pilsētas robežzīmi gandrīz jau pilsētas centrā......? Vai tad saucamajos "krievu laikos "augstāk vērtēja pilsoni un nodokļu maksātāju"?

pirms 6 gadiem, 2012.05.10 20:18

AK

kā gribiet tā dariet,bet ātruma ierobežojuma zīmi atlieciet tur kur tā bija,pie Romas kroga.Viss tas ir apdzīvots rajons.Cik tad ilgi ļausiet policijai iekasēt naudu tieši Viskaļu pieturā.

pirms 6 gadiem, 2012.05.10 18:10

rupnis

jauki, bet kad beidzot salabos Rūpniecības ielu, kur tranzīts ir vājprātīgs.

pirms 6 gadiem, 2012.05.10 17:31

Vietējās ziņas