Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LIZDA varētu prasīt grozīt apstiprinātos noteikumus par pirmsskolas pedagogu darba samaksu; neizslēdz protesta akcijas 13

Neapmierināta ar pēkšņām izmaiņām pirmsskolas pedagogu atalgojumā, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) varētu vākt parakstus par grozījumiem šodien apstiprinātajos noteikumos par pedagogu darba samaksu.

Kā pastāstīja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga, iepriekš neapspriestā kārtība par to, ka pašvaldības, kurām nav iespēju paaugstināt pedagogu atalgojumu pirmsskolas izglītības iestādēs, varēs izmaksāt mazāku atalgojumu par likmi - 560 eiro 620 eiro vietā reformas pirmajā gadā, ir nepieņemama. Līdz ar to arodbiedrība lems par turpmākajām rīcībām.

Viena no iespējamajām aktivitātēm varētu būt parakstu vākšana, lai grozītu šodien pieņemtos noteikumus, atceļot iepriekšminēto normu. Tāpat nav izslēgtas arī protesta akcijas.

Arodbiedrības vadītāja uzsvēra, ka viņai joprojām nav atbildēts, kura pašvaldība ierosināja šādu ideju, jo līdz šim neviena pašvaldību organizācija šādus priekšlikumus nav piedāvājusi.

LIZDA sasauks ārkārtas padomes sēdi, kurā lems par turpmākajām rīcībām. Sēde notiks nākamajā nedēļā, 11.jūlijā plkst.11.

Kā ziņots, ja pašvaldībām nebūs iespēju celt pirmsskolas pedagogu atalgojumu līdz sākotnēji paredzētajiem 620 eiro, tad algas pārejas periodā varētu maksāt 560 eiro apmērā, paredz valdībā apstiprinātais pedagogu atalgojuma modelis.

Šāda kārtība attiektos uz tiem pedagogiem, kuri strādā ar bērniem līdz četru gadu vecumam ieskaitot un kuriem atalgojums tiek maksāts no pašvaldību budžeta.

Kā šodien Ministru kabineta sēdē, izskatot pedagogu darba samaksas reformu, sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V), ir piedāvāta atruna par to, ka pašvaldībām, kurām pašlaik nebūs finansiālu iespēju nodrošināt pedagogu darba samaksas pieaugumu, pārejas periodā būs ļauts minimālo atalgojumu atbilstoši slodzes definīcijai maksāt 560 eiro.

Šadurskis skaidroja, ka šāda summa precīzi atbilst slodzes definīcijas izmaksām.

Pret šo ierosinājumu kategoriski iebilst LIZDA. Arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga Ministru kabineta sēdē pieprasīja, lai šāds punkts tiktu izņemts no piedāvājuma.

"Līdz šim arodbiedrība pauda, ka atbalsta noteikumu projektu, taču jāsaka, ka, ņemot vērā informāciju, ko uzzinājām šodien, proti, par pirmskolām, kuras mūsu rīcībā nebija, pieprasām no protokollēmuma izņemt punktu par 560 eiro. Asi nosodām tādus lēmumus. Ja punkts netiks izņemts ārā, tad lūgtu nākamajā nedēļā izskatīt," sacīja Vanaga.

Jau ziņots, ka pirmsskolas pedagogu atalgojums tiks kāpināts divos posmos. Pirmajā solī, kas būs 1.septembrī, atalgojums kāps līdz 620 eiro, bet pēc gada - 2017.gada 1.septembrī, - līdz 680 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Mociic

Kā vienmēr pirmsskolas skolotāji tiek apdalīti. Lai Šadurskis pats aiziet kādu nedēļu novālē grupā ar 20 bērniem, kas vecumā līdz 4 gadiem!!!!! Baigā medus maize tā nav.

pirms 2 gadiem, 2016.07.06 11:33

protams

Jā, tas tiešām nav viegli un prasa daudz pacietības, bet ,ejot mācīties, cilvēkam ir jāizsver, vai tas tiešām ir tas, ko vēlas darīt, vai arī iet strādāt naudas dēļ. Protams, ka atalgojumam vajadzētu būt lielākam, bet ļoti bieži valsts dārziņos audzinātāju un auklīšu attieksme pret bērnu ir zem katras kritikas, tieši darbā ar tiem, līdz 4 gadi, bērniņiem.

pirms 2 gadiem, 2016.07.06 21:45

audz.

Redzēs ,vai mūsu dome būs atradusi naudiņu?

pirms 2 gadiem, 2016.07.06 12:21

zx

LIZDA varetu iemacities argumenteti, parliecinosi un pamatoti aizstavet skolotaju tiesibas, bet nenodarboties tikai ar streiku draudiem. Lidz sim tas izskatas pec galigi neprofisionalam spelitem un nekas vairak. Loti paveicies ar arodbiedribas vadibu.

pirms 2 gadiem, 2016.07.06 16:19

.......

Protams,pat šeit komentāru nevienu pirmmskolas sk.nevar uzrakstīt.Lai tik klusē,algu jau lielāku nevajag....

pirms 2 gadiem, 2016.07.06 17:05

Saulīte

Šis darbs ar mazuļiem ir ļoti grūts,bet nepiekrītu ka valsts dārziņos būtu slikta atieksme,pret bērniem.Man varbūt paveicies,bet zinu ka ,Sprīdītī ir burvīgas audzinātājas.Man meitai ir 5.gadi un iemācīts ir ļoti,ļoti daudz.Varbūt ir atkarīgs no vadītājas.Jo mūsu dārziņā vadītāja ir savā vietā.Vecākiem jābūt pašiem aktīviem un ta jau atveras ar audzinātāji.

pirms 2 gadiem, 2016.07.07 06:10

Mociic

to protams: cilvēki mācās un daudzi to dara, bet skolotājs nav brīvprātīgā darba veicējs vai arī ne visi dzīvo bagāta vīra/sievas paspārnē. Tā ir klaja cieņas neizrādīšana skolotājam, kas uzņemas atbildību par 20 bērniem vienlaicīgi, notur viņu uzmanību nodarbībās un katram no tiem velta savu uzmanību. Un par to saņem algu zem katras kritikas. Dažs labs vecāks savai vienai atvasei nepievērš tik daudz uzmanības... Diemžēl....

pirms 2 gadiem, 2016.07.07 10:23

..........-jautājums ,,protams,,

valsts dārziņos audzinātāju un auklīšu attieksme pret bērnu ir zem katras kritikas, tieši darbā ar tiem, līdz 4 gadi, bērniņiem-kuri tad ir tie Jelgavas dārziņi,at briesmīgajām audzinātājām?

pirms 2 gadiem, 2016.07.07 13:26

mīļo vecāk...

Palasi savu komentāru, kāds vai kāda Jūs pats esat. Jums pašiem vecākiem jāaudzina savas atvases, a nevis nogrūž bērnu dārziņā no rīt līdz vakaram. Jums bērns ir traucēklis, Darbā noskatos no malas, kā mazie ķipar kāpj vecākiem uz galvas. Izlaisti kapitāli. Un tad brīnāmies, skolotāja vai auklītes uz mazo paceļ balsi. Jā, mēs mācam bērnu pie kārtības, un tas ir pilnīgi normāli!

pirms 2 gadiem, 2016.07.07 14:19

vecā

Nepiekrītu, ka valsts b/d ir sliktāk nekā privātajā. Audzinātājas ir radošas,mīlošas un izturības pilnas,jo mazie pa īstam nogurdina.Vismaz,lai saņem 500> EUR uz rokas,Novēlu!

pirms 2 gadiem, 2016.07.08 00:34

:p

Re kā visas skolotājas atsakāš uzņemties atbildību, bet algu grib milzīgu... par ko? Par bezatbildību? Kaut viena no jums saprastu, ka ar savu skolotājas izglītību un bezatbildību nevienam neesiet vajadzīgas!

pirms 2 gadiem, 2016.07.11 00:01

Vārds ir!

Pirmsskolas skolotājas to vien dara, kā uzņemas atbildību! Kauna te vienam, otram nav!!!! Kas ir milzīga alga??? 390 eiro uz rokas?? Valstī vidējä alga 850! Solīts vēl makā nekrīt! Septembrī padiskutēsim par milzīgajām algām!

pirms 2 gadiem, 2016.07.11 21:31

:p

Kādu atbildību uzņemas? Ja nu vien sava stulbuma! Kur ir tā vidējā alga 850, ko var muldēt, pašām kauna nav, ka tik maurot, bet neko nedarīt!

pirms 2 gadiem, 2016.07.12 08:41

Vietējās ziņas