Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU aicina uz semināru par inovatīviem graudaugu produktiem izstādes «Riga Food 2016» laikā

No 7. līdz 10. septembrim Rīgā, izstāžu centrā «Ķīpsala» notiek starptautiskā pārtikas izstāde «Riga Food 2016», kurā piedalīsies arī Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU). Interesenti var apmeklēt universitātes stendu, kā arī 8. septembrī – semināru «Graudaugi un pākšaugi inovatīvu produktu ražošanā», informē LLU pārstāve Lana Janmere.

«Riga Food» ik gadu iezīmē nozares attīstību kopumā, izceļ jaunumus un sniedz iespēju iepazīties ar nopietniem un uzticamiem nozares uzņēmumiem. Ķīpsalā ikviens gardēdis var smelties idejas savai ēdienkartei, nogaršot daudz ko jaunu un baudīt pavāru, konditoru un bārmeņu šovus, savukārt profesionāļi – smelties idejas, gūt jaunas zināšanas un informāciju, kā arī veicināt sava biznesa attīstību.

Universitāti izstādē pārstāv Tehnoloģiju un zināšanu pārneses nodaļa un LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultāte, organizējot LLU stendu un prezentējot zinātnieku radītos jauninājumus pārtikā. Apmeklētājiem tiek piedāvātas produktu prezentācijas, degustācijas un konkursi.

Savukārt 8. septembrī no pulksten 11 izstādes apmeklētāji aicināti apmeklēt semināru «Graudaugi un pākšaugi inovatīvu produktu ražošanā», kurā tiks prezentēti EEZ finanšu instrumenta projekta «Inovatīvi risinājumi kailgraudu auzu un miežu un tritikāles izmantošanai cilvēku veselības nodrošināšanai» rezultāti. Projekta īstenošanā iesaistījušies pētnieki no trijām Latvijas zinātniskajām institūcijām un viena no Norvēģijas, lai uzkrātu zināšanas par tritikāles un kailgraudu miežu un auzu ietekmi uz cilvēku veselību. Līdz ar to seminārs būs īpaša iespēja ražotājiem un citiem interesentiem gūt izsmeļošu informāciju par minēto graudaugu izmantošanas iespējām pārtikas ražošanā, graudu diedzēšanas nozīmi un iespējām jaunu inovatīvu produktu ražošanā, kā arī veiktajiem klīniskajiem pētījumiem

.Publicitātes foto


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas