Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU mācību un pētījumu saimniecībā «Pēterlauki» notiks seminārs par šķiedras kaņepju audzēšanu

10.augustā pulksten 10 Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) mācību un pētījumu saimniecībā «Pēterlauki» Jelgavas novada Platones pagastā notiks zinātniski praktisks seminārs par šķiedras kaņepju audzēšanu.

Minēto semināru rīko LLU zinātnieki sadarbībā ar Latvijas Industriālo kaņepju asociāciju (LIKA) un tajā aicināti piedalīties gan lauksaimnieki – industriālo kaņepju audzētāji, gan ražotāji – šķiedras izmantotāji, kā arī citi interesenti.Šogad, saskaņā ar asociācijas rīcībā esošo informāciju, kaņepju sējumi Latvijā aizņem jau aptuveni 600 hektāru lielu platību. Zemnieku izrādītā aktivitāte gan iepriecina, gan liek nopietni pārdomāt turpmāko darbību, lai sekmīgāk veiktu kā kaņepju novākšanu tā pārstrādi, panākot augstāku darba ražīgumu un lielāku pievienoto vērtību saražotajai produkcijai, skaidro LLU pārstāvis Juris Kālis. Seminārā būs iespēja uzzināt visu aktuālāko par augsnes un šķirņu izvēli, izsējas normām, kaņepju sējas laiku un mēslošanu, kā arī par novākšanas un sadarbības iespējām starp audzētājiem un pārstrādātājiem. Tāpat semināra laikā plānots sniegt lietišķu informāciju par asociācijas novitātēm un turpmākajām iecerēm, par kaņepju novākšanas un pirmapstrādes tehnikas iegādes piedāvājumu, kā arī citām novitātēm.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas