Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU organizē vasaras skolu ārvalstu ainavu arhitektūras studentiem

No 29. jūlija līdz 11.augustam Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) rīkotajā vasaras skolā desmit ārvalstu studenti iepazīsies ar Baltijas jūras piekrastes posmu no Mazirbes līdz Kolkas ragam, pētīs mazos piekrastes ciematus un piedāvās savu skatījumu par to attīstības iespējām.

Vasaras skolā «Discovering the multifaced landscape of the Baltic Sea costal area» piedalīsies desmit jaunieši no astoņām valstīm – Slovākijas, Čehijas, Azerbaidžānas, Turcijas, Ķīnas, Spānijas, Čehijas un Grieķijas, informē augstskolas pārstāve Ilvija Gaidukoviča.Studenti noklausīsies lekciju ciklu par globalizācijas ietekmi uz vietas identitāti, biotopiem pilsētvidē un saistību ar cilvēku uztveri, vietas sajūtu, vietas vizualizēšanu un attīstību, kā arī modelēšanu un dizainu, informē LLU Mūžizglītības centra vadītāja Ilvita Švāne.«Nākotnē Ziemeļkurzemes piekraste, kur jau izsenis dzīvojuši lībieši, varētu iegūt jaunus vaibstus, kas spētu saglabāt lībiešu identitāti un būtu pievilcīgi citu valstu tūristiem, tāpēc otrs izaicinājums vasaras skolas dalībniekiem būs piekrastes biotopu daudzveidības izzināšana un iespējamo piekrastes ciematu ilgtspējīgas attīstības plānu veidošana,» atklāj I.Švāne.Pēc piekrastes apsekošanas studenti, izmantojot dabas materiālus un modernās tehnoloģijas, četrās radošās darbnīcās izstrādās piekrastes ciemata attīstības modeļus. Jauniešu darbi pēcāk būs apskatāmi izstādē Lībiešu tautas namā Mazirbē, Dundagas pilī, Jelgavas pils Aulas foajē Jelgavā un digitālā formātā LLU mājas lapā. Radošās darbnīcas vadīs starptautiska pieredzējušu speciālistu komanda: Igaunijas Dabaszinātņu universitātes profesors Saimons Bells (Igaunija/Skotija), ainavu arhitekti Marks Geldofs (Beļģija) un Helēna Gūtmane (Latvija), LLU Meža fakultātes asociētā profesore Inga Straupe un Lauku inženieru fakultātes (LIF) mācībspēki – arhitektūras maģistre Natālija Ņitavska, docente Daiga Zigmunde, arhitektūras maģistre Kristīne Vugule, kā arī jaunās Latvijas ainavu arhitektes doktorantes Madara Markova un Evita Alle.Projektu organizē LLU Mūžizglītības centrs un LIF Arhitektūras un būvniecības katedra sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru un Dundagas novada pašvaldību.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas