Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU speciālists jau tagad aicina domāt par vasaras remontdarbiem

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Lauku inženieru fakultātes (LIF) būvmehānikas speciālists Jānis Graudulis aicina jau pašlaik apņemties izplānot vasarā remontdarbus mājās, lai tādējādi izvairītos no iespējamās sienu vai grīdu laušanas, ko daudziem nāksies darīt jau drīzumā, jo citādi nebūs iespējams piekļūt aizsalušām caurulēm.

«Vasarā, kad it kā ir visas iespējas rūpīgi sagatavoties bargai ziemai, daudzi vieglprātīgi paļaujas, ka gan jau nākamās ziemas vairs nebūs tik aukstas. Tāpēc aicinu stingri apņemties jau tagad, lai pēcāk sevi atkal neizdotos atrunāt. Pēdējo gadu pieredze taču rāda, ka pretēji runām par globālo sasilšanu, Latvijas ziemas mēdz būt arvien skarbākas,» skaidro J.Graudulis LLU izplatītajā ziņojumā.LLU speciālists atgādina, ka līdz ar aukstumu bieži vien ir arī stipri vēji, kad jau tā grūti paciešamie laika apstākļi apgrūtina arī elektrības padevi. Arī šogad daudzas mājsaimniecības sala laikā bija palikušas bez elektrības. Tāpēc J.Graudulis aicina īpašu uzmanību potenciālo uzlabojumu jomā pievērst alternatīviem elektroenerģijas avotiem, jo bez elektrības pašreiz nestrādā vairs nekas.«Viena no apkures sistēmas vārīgākajām vietām ir no elektrības padeves atkarīgais caurteces sūknis, taču tam nepieciešama elektrība vien 40 vati, tāpēc šāda sūkņa darbināšanai nebūt nav nepieciešams dārgais degvielas ģenerators, bet vairāku stundu darbībai pietiek arī ar visparastāko datora nepārtrauktās barošanas bloku (UPS) vai automašīnas «piepīpētājam» vai akumulatoram pievienotu strāvas pārveidotājs, kāds šobrīd ir jau daudz autovadītāju īpašumā. Pārsvarā gadījumu jau bez elektrības ir jāizdzīvo nevis vairākas dienas, bet vien pāris stundas,» stāsta J.Graudulis.Tāpat apkures sistēmā pastāv iespēja ūdeni aizstāt ar antifrīzu – glikola šķīdumu –, kas sasalst pie zemākām temperatūrām.«Iepriekš remontējot ēkas, daudzi ir neprātīgi nojaukuši kamīnus vai krāsnis. Aicinu to visu atjaunot! Mājā ir jābūt alternatīvam siltuma avotam apkures problēmu gadījumā, turklāt vēlams, lai šie alternatīvie risinājumi būtu no elektrības padeves un citiem resursiem neatkarīgi, vislabākie risinājumi ir krāsns, kamīns, kamīnkurtuve,» iesaka J.Graudulis.«Diemžēl, nereti nākas saskarties ar tādiem gadījumiem, kad alternatīvo siltuma avotu trūkuma dēļ māja un tajā esošās caurules aizsalst tā, ka to atkal izmantot dzīvošanai tikai pavasarī,» zina teikt J.Graudulis.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas