Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU Tehniskajā fakultātē priecīgi tiekas 1993.gada absolventi (ar foto)

Saskaņā ar LLU Tehniskās fakultātes tradīciju, kas iekopta kopš 1985.gada, piektdien savā augstskolā tikās tie, kuri pamatstudijas beiguši pirms 20 gadiem. Šoreiz tie bija 1993.gada absolventi. No 189 uz tikšanos ieradās 65.

Tradīcijas rosinātāja un uzturētāja docente Antoņina Čukure stāsta, ka šiem absolventiem studijas iegadījās pārmaiņu laikā. Izjuka kolhozi, kas bija solījušies studentiem maksāt stipendiju un pēc studijām ņemt darbā. Daudziem puišiem, studijas pārtraucot, nācās iet Padomju Savienībā obligātajā kara dienestā. Plauka tautas atmoda, kam sekoja barikāžu laiks un valsts atjaunošana, mainījās arī augstskolas un fakultātes nosaukums. Tikšanos vadīja toreizējais un arī tagadējais fakultātes dekāns Kaspars Vārtukapteinis. Viņš aicināja salidojuma dalībniekus aizpildīt aptaujas anketas, kurās tika jautāts, kādā jomā absolvents darbojas, kā pilnveido savu izglītību un kas no fakultātes dotās «ceļamaizes» ir noderējis.   Viens no absolventiem – Jelgavas tipogrāfijas direktors Juris Sīlis stāsta, ka viņam vēl aizvien ir tuvi lauki, taču dzīve radīja izdevību pievērsties poligrāfijas biznesam. Mācoties viņš iepazinās ar savu tagadējo biznesa partneri Rodiju Trankali, kurš studiju laiku atcerējās kā vienu no skaistākajiem savā dzīvē. Uzņēmējs Aivars Tauriņš, kurš arī bija atbraucis uz salidojumu, stāsta, ka pirms mēneša pieņēmis piedāvājumu kļūt par pasaules mēroga loģistikas uzņēmuma «Stena Line» reģionālo direktoru Baltijas, Neatkarīgo valstu savienības valstīs un Krievijā. Viņa kompetencē ir kravu pārvadājumi Eiropā, Melnajā, kā arī Japāņu jūrā. A.Tauriņš stāsta, ka viņa darbības sfēra ir diezgan attāla no lauksaimniecības mehanizācijas, ko viņš apguva Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā un LLU. Tomēr inženiera domāšanu, vēlēšanos izzināt procesus viņš esot iemācījies tieši studiju gados. Starp absolventiem bija arī Jelgavas ceļu policijas priekšnieks Aivars Putniņš, kurš uzskata, ka ir svarīgi un patīkami satikt vecus draugus.   Savukārt Špoģu Mākslas un mūzikas skolas pedagogs Valdis Grebežs ar pateicību atceras fakultatīvās nodarbības Sabiedrisko profesiju fakultātē pie toreizējā augstskolas mākslinieka- noformētāja Viktora Kapeļņikova. Pēc LLU viņš neklātienē pabeidza Daugavpils Pedagoģisko universitāti un nu gandrīz divdesmit gadus veltījis darbam ar bērniem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas