Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mācību gadu sāk arī LLU 1

Ar imatrikulācijas aktu, atskaņojot studentu himnu «Gaudeamus», Jelgavas pils pagalmā pirmdien, 5. septembrī, studijas LLU sāka pirmo kursu studenti. Pēc vasaras brīvlaika šajā dienā mācības atsāka arī pārējo kursu studenti, kuriem atšķirībā no pirmkursniekiem tā jau bija parasta lekciju un nodarbību diena. Pēc svinīgās ceremonijas pils pagalmā pirmkursnieki gājēju celiņā pie pils guldīja bruģakmeni ar gadskaitli 2016. Akadēmiskā ceļa veidošana ir 2012. gadā aizsākta augstskolas tradīcija. Šis ceļš kalpo gan kā simbols izaicinājumiem un šķēršļiem ceļā uz augstāko izglītību, gan kā vieta, kur pēc gadiem satikties un salidojumos gremdēties atmiņu stāstos.

Šoruden mācības LLU sāk 1275 studenti, no tiem 923 pilna un nepilna laika pamatstudiju studenti un 314 maģistranti. Kopējais studentu skaits ir par 58 mazāks nekā pērn, kas, ievērojot demogrāfisko situāciju, LLU netiek uzskatīts par būtisku samazinājumu. Visvairāk jaunpienācēju – 419 – ir no Zemgales, 185 – no Pierīgas un Rīgas, 179 – Kurzemes, 152 – Vidzemes, bet no Latgales – 89. Pirmkursnieku vidū ir arī 20 ārzemnieku, kas pievienojās 12 jau pērn studējošajiem ārzemniekiem. Jaunpienācēji pārstāv Vāciju, Indiju, ASV, Šrilanku un Somiju. Visvairāk ārzemju pirmkursnieku – deviņi – ir Veterinārmedicīnas fakultātē. Ārvalstnieki studē arī socioloģiju, biznesa administrāciju un pārtikas zinības. LLU pārstāve Lāsma Dobele informē, ka pēc nepieciešamo dokumentu nokārtošanas tiem ar nelielu kavēšanos varētu pievienoties vēl divi ārzemju studenti.

LLU akadēmiskajā sēdē, kas notika pirms jaunā mācību gada sākuma, tika sveikti arī jaunievēlētie profesori: Daiga Zigmude Ainavu arhitektūras un plānošanas katedrā, Andris Morozovs Kokapstrādes katedrā, Olga Miezīte Mežkopības katedrā, Tatjana Ķince Pārtikas tehnoloģijas katedrā, Aigars Laizāns Enerģētikas institūtā, Ilmārs Dukulis Spēkratu institūtā un Aivars Bērziņš Pārtikas un vides higiēnas institūtā. Savukārt par asociētajiem profesoriem ievēlēti Natālija Ņitavska Ainavu arhitektūras un plānošanas katedrā, Ulvis Skadiņš Būvkonstrukciju katedrā, Raitis Brencis un Reinis Ziemeļnieks Arhitektūras un būvniecības katedrā, Gunita Bimšteine Augsnes un augu zinātņu institūtā, Olafs Vronskis Mehānikas institūtā, Jānis Krūmiņš un Linards Sisenis Meža izmantošanas katedrā, Māra Dūma Ķīmijas katedrā, Jeļena Zagorska Pārtikas tehnoloģijas katedrā, Līga Kovaļčuka Klīniskajā institūtā, kā arī Kaspars Kovaļenko Pārtikas un vides higiēnas institūtā.

Foto: LLU

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Grūtupam

God.Grūtupa kungs! LLU sāk STUDIJU gadu, nevis mācību.

pirms 2 gadiem, 2016.09.05 17:52

Vietējās ziņas