Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Marta Ozola mācīsies starptautiskā koledžā Ķīnā 14

Jaunajā mācību gadā mācībām Apvienotās pasaules koledžā (United World College – angļu val.) Ķīnā, Čangšu pilsētā, gatavojas jelgavniece Marta Ozola, kas līdz šim mācījās Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 10. komercklasē. Pabeigt 11. un 12. klasi, kā arī iegūt starptautisko bakalaurātu, kas dod tiesības studēt vadošajās pasaules augstskolās, Marta cer savā jaunajā skolā. 

Vērtē gan sekmes, gan līdera dotības
Apvienotās pasaules koledžas Latvijas organizācijas valdes priekšsēdētāja Jeļena Fomiškina neatklāj, cik liels ir pretendentu konkurss uz vietu mācībām šajā koledžā. “Bieži vien latvieši ir kautrīgi. Un labāk tad ar konkursu jauniešus nebaidīt,” teic J.Fomiškina. Konkursā netiek atlasīti “apaļie teicamnieki”, kam ir pašas labākās atzīmes, bet gan sekmīgi jaunieši ar līdera dotībām un spējām iedziļināties pasaules problēmās. M.Ozola atzīst, ka ir “šefīga” un prasme vadīt citus viņai nākot no daudzbērnu ģimenes. Jelgavnieku Baibas un Māra Ozola ģimenē izaudzināti un turpina augt vienpadsmit bērni. Sešpadsmitgadīgajai Martai kā vecākajai meitai bieži vien (sevišķi tad, kad mammas nav mājās) ir nācies uzņemties atbildību par jaunākajiem brāļiem un māsām.

Bērnus audzināt nebija viegli, bet ir gandarījums 
Spīdolas Valsts ģimnāzijas komerczinību skolotāja Daiga Bukonte teic, ka Marta skolā ir aizrautīga un sirsnīga, kā arī mācībās sekmīga. “Viņa vienmēr stundās izceļas ar idejām, piedalās ārpusskolas pasākumos un starptautiskos projektos. Es ļoti priecājos, ka Martai izdevās iegūt vietu šajā koledžā. Domāju, viņai tur patiks,” saka skolotāja.a

Visu rakstu lasiet 11.jūlija "Zemgales Ziņās"

Foto: Eva Pričiņa

Pievieno komentāru

Komentāri 14

oho

Sekmīgs jaunietis- tātad 4 balles no 10. Ar līdera dotībām- spēj vienaudžus iekaustīt vai sulīgi nolamāt. Apaļš teicamnieks- tā ir tāda izmirstoša suga, tāpēc mūslaikos konkursiem ir jauni kritēriji. Bravo!

pirms 3 mēnešiem, 2019.07.11 14:31

Greex

Pats laikam pat vienu neesi spējīgs uzļurināt?

pirms 3 mēnešiem, 2019.07.11 22:18

Unikums

Malacīši -prieks par visiem un īpaši jau par Martu!

pirms 3 mēnešiem, 2019.07.11 15:39

:)

Burvīgi, ka meitenei ir vēlme un spēks uzņemties!

pirms 3 mēnešiem, 2019.07.12 02:16

Daina

Eh, jūs, ņerkstētāji! Būtu lepojušies ar to, ka Jelgavā ir tāda Ozolu ģimene! Man ir tikai trīs, tieši tāpēc apbrīnoju ar visbaltāko skaudību un vēlu visiem "mazajiem Ozoliņiem" augt un vairot Latvijas slavu! Ja kāds jelgavnieks nav dzirdējis, tad Martas vecākais brālis Matīss spēj būt gan labs kanoe airētājs, gan izturēt konkursu LKA uz īpašo JRT kursu. (https://www.youtube.com/watch?v=upPfq9oxlXc) Ne mirkli nešaubos, ka Marta (kaut arī tālu no ierastās ģimenes ligzdas) izturēs un jelgavniekiem būs vēl viens pamats lepnumam (nevis grīniem komentāriem!!!) par savējiem - Ozolu ģimeni! Drosmi un izturību Martai!

pirms 3 mēnešiem, 2019.07.12 05:15

Skolotāja Elīna

Marta ir brīnišķīga meitene - patstāvīga, aizrautīga, izpalīdzīga, asprātīga, gudra un vienmēr priecīga, un no brīnišķīgas ģimenes! Lai Tev veicas, meitēn! Tas ir neaptverami, uz ko tāds jauns cilvēks ir spējīgs!

pirms 3 mēnešiem, 2019.07.12 08:12

ome

Speku, izturibu meitenei,...un lai viss izdodas! Reti ir tik jaukas zinas. Dazi no komentetajiem jutas gana izsalkusi, ja nav kadu norejusi vai aplejusi ar samazgam. Skaistu un saulainu dienu visiem!

pirms 3 mēnešiem, 2019.07.12 11:20

Martas draudzene

Malace, tiešām apsveicams sasniegums. Kuram katram tāda iespēja neparādās. Sarauj! Veiksmi! Daudz bučas! Tikai atceries kārtīgi sagatavoties lielajam piedzīvojumam!

pirms 3 mēnešiem, 2019.07.16 20:48

Martas draugs (labākais)

Marta ir super cilvēks uz ko var paļauties un viss naidīgajā meitene ko pazīstu, bet tas neaptur viņu no tiek sanāks pēc kā augstākā kā, piemēram, mācīties Ķīnā un beidzot mācības iegūt starptautisko bakalaurātu un tikt IV līgas augstkolā!

pirms 3 mēnešiem, 2019.07.16 20:48

Precizēšanai

Gerdas tēt! No šīs pašas klases arī Laura ir izturējusi konkurenci un nopelnījusi iespēju mācīties ASV. Laura- nemazāk aktīva, sabiedriska, ar augstiem mācību sasniegumiem, inteleģenta meitene. Kāpēc raksts tikai par Martu? Nekā personīga, bet atgādina aizgājušos laikus, kad desa tikai daudzbērnu ģimenēm

pirms 3 mēnešiem, 2019.07.24 08:23

Vietējās ziņas