Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mugurēvičs: Visi reitingi pēc savas būtības ir subjektīvi 8

Vērtējot «Latvijas Avīzē» publicēto augstskolu reitingu, kurā LLU šogad ierindojusies 6.vietā, mācību prorektors Arnis Mugurēvičs uzsver, ka reitingi ir subjektīvi, bet lēmumu par augstskolas izvēli aicina balstīt uz katra personīgajām interesēm.

«Reitingus veido daudzi, jo tas pasaulē ir ļoti populāri. Jā, augstskolu reitings dod kaut kādu orientieri augstākās izglītības piedāvājumā, bet jāsaprot, ka visi reitingi pēc savas būtības ir subjektīvi,» augstskolas mājas lapā norāda mācību prorektors.Salīdzinājumā ar pērno gadu, šogad LLU kopējā Latvijas augstskolu reitingā atrodas vietu zemāk. Reģionālo augstskolu reitingā LLU vieta palikusi nemainīga – otrā vieta.«Pirmajā sešiniekā LLU svārstās kopš šis reitings vispār pastāv. Pēc tā datiem varam izdarīt zināmus secinājumus tikai paši par sevi. Tas ir labs materiāls analīzei, lai mēs varētu saprast to, kas mums turpmāk jādara. Uz kopējā fona mūsu situācija nav slikta, bet mums vēl ir daudz ko darīt – jāanalizē tie kritēriji, kuros ir zemākie rādītāji un mērķtiecīgi jāstrādā pie situācijas uzlabošanas, piemēram, ārzemju studentu un mācībspēku piesaistē, studentu atbiruma mazināšanā un citur,» teic A.Mugurēvičs.Mācību prorektors atzīmē, ka LLU visu laiku notiek intensīvs darbs studiju kvalitātes pilnveidošanā un ar to saistīto jautājumu risināšanā: «Strādājam pie akadēmiskā personāla vecuma struktūras uzlabošanas, pasniedzēju darbam piesaistot jaunos doktorantus. Arī publikāciju skaits, palielinoties pētījumu veikšanai pieejamajiem līdzekļiem, tuvākajos gados pieaugs. Lielāka problēma ir ar ārzemju studentu īpatsvaru, un šajā jomā mums ir daudz darāmā. Tām augstskolām, kurām ir daudz ārzemju studentu, ir iestrādnes jau no Latvijas neatkarības un pat padomju laikiem, tāpēc šis LLU nav ātri atrisināms jautājums.»«Potenciālajiem studentiem iesaku daudz neskatīties uz reitingiem un izvēlēties to studiju jomu, kura viņam ir sirdslieta, lai nākamā darba dzīve būtu interesanta. Galvenais arī pārliecināties, vai studiju programma ir akreditēta, kas liecina, par to, ka tai ir atbilstoša studiju kvalitāte,» tā A.Mugurēvičs.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Viedoklis

Problēma jau ir tā, ka vadība klanās ES absurdo prasību priekšā un diezgan daudz nodarbību veltī tukšu salmu kulšanai. Savukārt praktiskas lietas nemāca. Beidzēji ar katru gadu ir zemāka līmeņa, kuri sagrābstījuši darbus internetā, bet pašu zināšanas - domātspēja un rakstīt prasme krītas strauji...

pirms 6 gadiem, 2012.04.14 13:06

khe

Patiesībā, ir jāuztraucas visai valstij, jo ar katru gadu vairāk jūtams, ka LV izglītība ir bizness!

Kas tie par bakalauriem-3 gadus gājuši garām universitātei Rīgā, Raiņa bulvārī, vai knapus 4 gadus pastaigājušies pa Jelgavu? Pie tam, uz augstskolu aizejot nepilnas 3 dienas nedēļā, 9 mēnešu mācību gadā samaksājot 1000 un vairāk latus!

Kāpēc darba devēji negrib jaunos bez pieredzes, tāpēc, ka viņi par veicamajiem pienākumiem nezina gandrīz neko, toties runāt un gudrus ģīmjus satasīt gan māk. Augstskolām ir vienalga, vai studentiņš ir bijis praksē, vai to nopircis... gluži tāpat ar visiem darbiem, iespējams, arī atzīmēm....

pirms 6 gadiem, 2012.04.13 16:08

Joprojām

LLU ir studiju programmas, kurās nepieciešamās zināšanas var apgūt daudz labāk nekā, piemēram, RTU.

pirms 6 gadiem, 2012.04.13 12:59

micro

Kāpēc lielākā problēma ir ar ārzemju studentu īpatsvaru, nevis ar mācāmo saturu un personālu?!? Tā kā ārzemju studentam ir diezgan daudz jāmaksā un vēl par dzīvošanu jādomā, tad viņi vēl kritiskāk vērtē augstskolas savā starpā kā vietējie. Attiecīgi, šis fakts arī parāda, ka LLU mācāmais saturs un metodikas ar katru gadu atpaliek no laika, nevis mēģina to noķert.

Mugurēvičam ir taisnība par to vecuma struktūru, tik viņš nepateica līdz galam, ka jāsāk ar vadības nomaiņu, jo pats būtu pirmais zem āmura pēc rektora.

Es uzskatu, ka ar patreizējo vadību nav iespējamas kardinālas izmaiņas LLU mācību procesā, kas ir ļoti vajadzīgs tagad. Grozi kā gribi, viņi nav gājuši līdzi laikam, kas ar katru dienu tik uzņem tempus.

Es gāju mācīties LLU 2 iemeslu pēc - jo dzīvoju Jelgavā un braukāšana uz Rīgu bija apnikusi; gribēju dejot Kalvē, kas bija jau tāds bērnības sapnis no Sālzirnes laikiem. Tie bija vislabāk pavadītie 4 gadi tieši šo iemeslu pēc. Tagad, darbā strādājot, es redzu, cik daudz elementāru lietu pietrūka mācību procesā, bet, kas es esmu, lai mācītu profesorus ... tikai ierindas nodokļu maksātājs.

pirms 6 gadiem, 2012.04.13 10:53

BBC

LLU reitingi krīt aizvien zemāk jau 3 gadu pēc kārtas un kritums ir par 1 vietu katru gadu zemāk. Kur tad ir jaunizveidotās sabiedrisko attiecību daļas darba augļi, ja atmiņa neviļ...glābt LLU tēlu pat tika pieaicināts vietējaus PR "guru" K.Rozenvalds - un atkal kritums. Universiāte ir pamatīgi "ierūgusi" savā stagnācijas sulā. Tagad, kad acīmredzami kaut kas jāmaina, darāmā ir tik daudz ka neviens īsti vairs nesaprot no kura gala lai sāk.

pirms 6 gadiem, 2012.04.13 10:27

Ļautu suņiem kakāt parka teritorijā, varbūt LLU reitings celtos, ko "zaļie", e ?

pirms 6 gadiem, 2012.04.12 19:36

mjā

pareizi,nav ko tev ar savu taksi tur vilkties kakāt!!!jebšu tev ir lāpstiņa ar spainīti un maisiņu līdz kabatā un uzreiz savāc??staigājiet pa nomalēm,kapeč jāpiekakā pils parks?

pirms 6 gadiem, 2012.04.12 18:40

Tas tapēc ka suņiem ir liegta ieeja LLU parka teritorijā.

pirms 6 gadiem, 2012.04.12 18:32

Vietējās ziņas