Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Muzejā jauniešiem stāsta par Latvijas neatkarības atjaunošanu 4

Ap simts Jelgavas Valsts ģimnāzijas un Spīdolas ģimnāzijas skolēnu, kā arī daži vecākās paaudzes pārstāvji  šodien piedalījās Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanai veltītajā sarīkojumā Jelgavas muzejā.

Tajā uzrunas teica Imants Geidāns un Andris Tomašūns - Latvijas Republikas Augstākās Padomes  deputāti, kuri 1990.gada 4.maijā balsoja par valsts atjaunošanu, kā arī pilsētas mērs Andris Rāviņš.Stāstot par neatkarības atjaunošanu, I.Geidāns paškritiski atzina, ka tā laika valstsvīriem trūka prasmes valdīt. Tādēļ arī deviņdesmitajos gados krasi samazinājies rūpniecības potenciāls un tika  piedzīvotas citas neveiksmes, kuru sekas izjūt vēl šodien. Viņš aicināja jauniešus kļūt izglītotiem. I.Geidāns, kurš atmodas laikā vadīja Tautas fronti Jelgavā, dāvināja muzejam savu telefona numuru blociņu ar toreizējo tautfrontiešu aktīvistu sarakstu. Ar plašāku stāstījumu par politisko situāciju valsts neatkarības atjaunošanā uzstājās vēsturnieks A.Tomašūns. Viņš teica, ka vēsturisko pārmaiņu laiku atceras kā laimīgu, un izteica nožēlu, ka tagad sabiedrības attīstībā iestājusies stagnācija. Viņš aicināja jauniešus kļūt par uzņēmējiem, veidot kuplas ģimenes un nepamest Latviju. Pilsētas galva Andris Rāviņš, kurš 1990.gada pavasarī tika ievēlēts par Jelgavas rajona Padomes priekšsēdētāju, aicināja atgūt tā laika tautfrontiešu lepnumu par savu valsti un cīnīties par tās augšupeju.Valsts ģimnāzijas 9.klases skolnieks Artūrs Dreimanis pēc sarīkojuma zz.lv atzina, ka patriotiskā gara pacilāšana viņam likusies vērtīga.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

s

...kāda neatkerība - mums saimnieki ir SVF un grāmatvedis Dombrovskis...smiekli nāk par to neatkarību...kad ir paņemts štāds aizdevums tad neatkarība pazūd automātiski...ja SVF gribēs lai mēs karinam zaļus karogus, tad dūs jākar zaļi karogi - kurš maksā tas pasūta mūziku...neatkarība, smiekli nāk...

pirms 6 gadiem, 2012.05.04 11:32

Jampāzijs no Latvijas

Bet kapēc neaicināja čekista Voldemāra Gotharda? Viņš taču joprojam vada Jelgavā un Rīgā.

pirms 6 gadiem, 2012.05.04 11:00

Jampāzijs no Elejas

Pilsētas galva Andris Rāviņš, kurš 1990.gada pavasarī tika ievēlēts par Jelgavas rajona Padomes priekšsēdētāju, aicināja atgūt tā laika tautfrontiešu lepnumu par savu valsti un cīnīties par tās augšupeju. Jā,šis nav slikti,katram jelgavniekam savu nobraukto VOLVO!Es esmu lepns ka Andris brauc ar vecu VOLVO.ha ha ha! Augšupeja eptvai !

pirms 6 gadiem, 2012.05.03 23:57

Jampāzijs no Elejas

Latvija ir neatkarīga?No kā viņa ir neatkarīga???ha ha ha ha! Baigi labs joks!Personīgi es karogu izkabinu tikai tapēc lai neuzliktu sodu,visādā citādā ziņā šitā valštele man ir pie ***s.

pirms 6 gadiem, 2012.05.03 23:53

Vietējās ziņas