Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mūzikas vidusskolas jubilejas svinības aizrit sirsnīgā atmosfērā (FOTO) 13

“Sirsnīgi, svinīgi un kvalitatīvi” – tieši ar šādiem vārdiem gribas raksturot aprīļa pēdējā sestdienā notikušo Jelgavas Mūzikas vidusskolas 95 gadu jubilejas kulmināciju. Svinības gan ar dažādiem atsevišķu mācību programmu audzēkņu koncertiem norit vai vesela mēneša garumā, tomēr centrālais notikums – jubilejas lielkoncerts, kā arī absolventu, tagadējo audzēkņu un esošo un bijušo pedagogu salidojums – pulcēja pilnu Mūzikas vidusskolas koncertzāli 29. aprīlī.

Jau pats koncerta. kuru prasmīgi vadīja Anita Akmene, sākums bija iespaidīgs. Ulda Marhilēviča “Saule aust” kora “Allemanda” (skolotāja un diriģente Edīte Bergmane) un skolas stīgu orķesra (skolotāja Aelita Dumpe) izpildījumā lika aizmirst par diezgan mākoņainajām debesīm, ko savā uzrunā asprātīgi atgādināja direktors Artūrs Puķītis, bilstot, ka tik svinīgās jubilejas reizēs parasti mēdzot teikt: “esiet sveicināti šajā saulainajā pavasara dienā”.

Bet Mūzikas vidusskolā saule tiešām uzausa, gan godinot bijušos pedagogus Veltu Riekstu (kura savā uzrunā arī izcēlās ar trāpīgiem epitetiem) un citus, gan ar klusuma brīdi godinot tos, kas vairs nevar ierasties uz salidojumu.

Bet par pašu koncertu pat nav daudz ko teikt, tas bija jāklausās un jāredz, vārdos pagrūti atspoguļot tik augstu izpildījuma kvalitāti, kādu sniedza dažādu konkursu (tai skaitā valsts mēroga un starptautisko) laureāti: pianisti Nora Priekule, Tomijs Endzelis un Jānis Čudars (skolotāji Inta Gutāne un Kultūras ministrijas apbalvojuma laureāte Silvija Audre); Daiņa Cimermaņa audzēkne pūšaminstrumentu klasē Līvija Tolpežņikova, skolotāju S.Audres un A.Dumpes izlolotais stīgu kvartets, čellu duets (skolotāja Irina Titarenko).

Nemaz nedrīkst nepieminēt arī citus ansambļus, kā “Zelta stīdziņas” Birutas Derumas vadībā, kā arī pavisam svaigas dvesmas tiem, kas ēku Lapskalna ielā 2 galvenokārt saista ar klasisko mūziku, proti, šoreiz tāds bija populārās mūzikas ansamblis Kārļa Krusta vadībā, kur visus ar savu džeza izjūtu pārsteidza pavisam jauniņā soliste Katerina Sretenska (starp citu, vienīgā no Latvijas, kas pārstāvēs mūsu valsti bērnu un jauniešu konkursa “Jaunais vilnis” finālā Krimā).

Bet visus lieliskos pedagogus jau nenosaukt, vēl jau ir arī Ludmila Furmanova, Ināra Puķīte, Inta Slaveika, ilggadīgie koncertmeistari Māris Treijs un Natālija Prihodčenko. Aizkustinošs bija koncerta noslēgums – arī valsts kokursa laureātu, vokālistu skolotājas Evijas Lagzdiņas audzēkņu Alesjas Čibisovas un Ritvara Ozola izpildītais Jāņa Lūsēna skaņdarbs “Trīs zvaigznes”. 


Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Komentāri 13

re

skaisti! īpaši meitene no stīgu kvarteta

pirms 11 mēnešiem, 2017.04.30 23:31

gugu

Es kaut ko nesaprotu! Jubileja taču Mūzikas vidusskolai, bet koncertā tikai bērnu skolas priekšnesumi izskatās. Vidusskolai pašai vairs nav neviena kolektīva? Un V.Rieksta laikam arī bija vienīgā, kas ieradās no bijušajiem pedagogiem, jo viņai jau tik parunāt, vai tas Latvijas Radio, vai salidojums. Kaut neredzu tās pārpildītās, kaut vai tikai piepildītās rindas zālē. Skumji ...

pirms 11 mēnešiem, 2017.05.01 00:21

piekrītu

Piekrītu! Un daļa no publikas ir bērnu vecāki.

pirms 11 mēnešiem, 2017.05.01 02:04

JMV

Njaaaaaaaa, zālē bijušos audzēkņus uz vienas rokas pirkstiem var saskaitīt......
Uz skatuves tikai bērni......
Šķiet, ka tas tomēr ir akmens skolas, nevis absolventu 'dārziņā'......:(

pirms 11 mēnešiem, 2017.05.01 11:04

Liene

Un kur tad Raita Ašmaņa vadītais slavenais vidusskolas pūtēju orķestris? Nepiedalijās?

pirms 11 mēnešiem, 2017.05.01 12:13

un un

un kur tad Lintiņš ar savu fortissimo, kur flautas? Koris vidusskolai arī vairs nav? Interesanti, kurš veidoja programmu koncertam?

pirms 11 mēnešiem, 2017.05.01 14:10

Skolas apsolvents

Kārtējais ķeksītis pasākumu sarakstā.

pirms 11 mēnešiem, 2017.05.01 16:11

pūtējs

Jā..... Kur tad ir skolas absolventi "smagsvari" , kuru vārdi Latvijas kultūras laukā vēl joprojām ir tik nozīmīgi - N.Šnē, R.Ašmanis, J.Kaufelds, D.Micāne u.c...?

pirms 11 mēnešiem, 2017.05.01 16:27

Re:)

Vidusskolas labākie audzēkņi Beļģijā. Orķestru konkursā pirmo vietu dabūja. Citas skolas slavenības arī ārzemēs:)

pirms 11 mēnešiem, 2017.05.01 16:43

gugu

Un ko jūs saucat par skolas slavenībām? Dažs rets kāda konkursa laureāts? Bet mācību kora vairs nav? Un patiešām- kur Ašmaņa bands? Stīgas? Cik bijušo pedagogu bija un cik absolventu? Manuprāt, uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmu, kas turpat Jelgavā dzīvo un pat strādā JMV.

pirms 11 mēnešiem, 2017.05.02 10:10

skumji

Mūzikas vidusskolas praktiski vairs nav. Un nav ko slēpties aiz mazās skolas, kurai sen jau jābūt pilsētas domes pārziņā. Salidojumā sapratu, ka no vidusskolas palikuši tikai daudzie amati skolas vadībā. Par vadoņu ģimenes tandēmu paklusēšu... Tas jau Knābja jautājums.
Par salidojumu teikšu vienu vārdu - skumji. Tā jau praktiski nebija.

pirms 11 mēnešiem, 2017.05.02 18:22

....

Tad man vien tā neliekas. Skumji ... Jūs kāds parādiet šo viedokli Puķīšu pārim, varbūt laiks tīties?

pirms 11 mēnešiem, 2017.05.02 23:45

Jānis

Esiet saprotoši un iejūtīgi. Pirms pavisam neilga laika A.Puķīša māte tika apbērēta.

pirms 11 mēnešiem, 2017.05.04 14:08

Vietējās ziņas