Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nākamnedēļ apmeklētājiem durvis vērs atjaunotais Līvbērzes kultūras nams 4

Noslēdzoties vērienīgam rekonstrukcijas procesam, nākampiektdien, 15. martā pulksten 18, ar krāšņu amatiermākslas kolektīvu koncertu durvis apmeklētājiem vērs Līvbērzes kultūras nams, informē Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļā. 

 

Rekonstrukcijas darbu rezultātā Līvbērzes kultūras namā ir veiktas nozīmīgas izmaiņas, kas būtiski uzlabo 1972. gadā celtās ēkas energoefektivitāti, funkcionalitāti un vizuālo identitāti. Ēkā ir nomainītas visas inženierkomunikācijas, izbūvētas ūdensvada un kanalizācijas sistēmas, ierīkotas iekšējā ūdensvada ugunsdzēsības sistēmas, izveidotas vājstrāvas sistēmas – datortīkli, apsardzes signalizācija, ugunsdrošības signalizācija, video novērošana, izbūvētas mehāniskās ventilācijas sistēmas, elektroapgādes un apgaismojuma sistēmas, apkures sistēmas, kā arī pārplānots iekštelpu izkārtojums, radot papildu vietu mēģinājumu norisei un mākslinieku uzņemšanai.

Ēkas vizuālo noformējumu atsvaidzina jaunas ārdurvis, logi un jumta segums. Strādājot ar modernākajām tehnoloģijām, ēkai izdevies izveidot īpašu “Kronoart” augstspiediena lamināta ventilējamo fasādi, kas ir noturīga pret skrāpējumiem,  bojājumiem un nelabvēlīgu vides apstākļu iedarbību, tai skaitā arī pret ultravioleto starojumu, tādējādi ilgtermiņā garantējot fasādes ugunsizturību, mitrumizturību un triecienizturību. 

Pateicoties “Kronoart” tehnoloģijas pielietojumam, arhitektiem ir izdevies ēkai piešķirt individualitāti, uz fasādes atdzīvinot ideju par Līvbērzes vārda atspoguļošanu tautiskā raksta valodā. Līdz ar to, noslēdzoties rekonstrukcijas procesam, Līvbērzes kultūras nama ēka no tipveida būvniecības projekta ir pārtapusi par ēku ar savu īpašo noskaņu un tēlu.

2018. gada februārī Jelgavas novada pašvaldība izsludināja iepirkumu investīciju projektam “Līvbērzes kultūras nama energoefektivitātes paaugstināšana”, kā rezultātā tiesības veikt nepieciešamos būvdarbus ieguva SIA “Bildberg”. Marta domes sēdē Jelgavas novada domes deputāti pieņēma lēmumu nepieciešamo darbu veikšanai ņemt 1 123 720 eiro aizņēmumu Valsts kasē.

Kopējās Līvbērzes kultūras nama rekonstrukcijas projekta izmaksas, iekļaujot būvprojekta izstrādi, būvprojekta ekspertīzi, būvdarbus, būvuzraudzību un autoruzraudzību,  veido summu 1 258 653,18 eiro ar PVN. Rekonstrukcijas darbus bija iespējams sākt jau 2018. gada 8. maijā, bet darbi noslēdzās šā  gada 7. janvārī. 

“Apkopojot veikto darbu rezultātus, īpaši priecē fakts, ka būvprojekta izstrādātāji SIA “Livland Group” rada iespēju ne tikai celt ēkas funkcionalitāti un pilnveidot tehniskās nianses, bet arī iedziļinājās ēkas stāstā, piemēram, saglabājot nama sienās Līvbērzes pagasta iedzīvotājiem tik ļoti nozīmīgās relikvijas - tautumeitu skulptūras un savulaik izveidotos metāla kalumus.

Gandarījums par to, ka Līvbērzes kultūras nams ir atdzimis jaunās krāsās - tā fasādi rotā tautiskā raksta zīme, kas simbolizē vārdu salikumu “Līvbērzes pagasts”, ik dienu atgādinot par latvisko vērtību nozīmi pagasta dzīvē. Nav šaubu, ka gaišās krāsas, siltais apgaismojums un telpu plašums pārsteigs nama apmeklētājus un iedvesmos māksliniekus. Pateicoties tehniskajiem uzlabojumiem, nams ir kļuvis ērti sasniedzams ikvienam interesentam.

Deju kolektīvi ir ieguvuši sengaidīto mēģinājumu telpu ar spoguļiem gar sienām. Liels ieguvums kultūras namam ir lielajā zālē uzstādītā audio/video/gaismas sistēma, kas būtiski paplašina skatuves ekspluatācijas iespējas un zāles kopējo funkcionalitāti. Ir paveikts liels darbs, lai kultūra Līvbērzē būtu sasniedzama ikvienam, kurš sevī jūt vēlmi līdzdarboties pats vai baudītmākslu skatītāju rindās.

Šobrīd tiek veikti pēdējie sagatavošanās darbi, lai martā visi kolektīvi, kas uz brīdi bija izkaisīti kur nu kurš, atgrieztos namā, tāpēc arī kultūras nama atklāšanas pasākuma devīze būs -  “Atkal mājās”! Sekojiet līdzi Jelgavas novadā organizēto pasākumu programmai un brauciet uz Līvbērzes kultūras namu, lai klātienē novērtētu rekonstrukcijas rezultātā radītos uzlabojumus,” aicina Līvbērzes pagasta pārvaldes vadītāja Ruta Medne.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Atkal mājās

Iedzīvotāju skaits: 2138 (uz 02.01.2018.)

pirms 2 mēnešiem, 2019.03.08 17:34

Resnais

Jau skaidrs, kas griezīs sarkano lentu, nu ne jau deputāta persona!

pirms 2 mēnešiem, 2019.03.10 17:47

Vietējās ziņas