Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nākamnedēļ Ozolniekos skatīs Sprūdža rīkojumu par pašvaldības aizlieguma smēķēt uz lodžijām atcelšanu 18

Ozolnieku novada Dome 23.janvārī ārkārtas sēdē skatīs vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (Zatlera Reformu partija) rīkojumu par pašvaldības aizlieguma smēķēt uz daudzdzīvokļu namu balkoniem un lodžijām atcelšanu.

Par to aģentūrai BNS pastāstīja Ozolnieku novada Domes pārstāve Evita Kairiša.Ārkārtas Domes sēdē deputāti izvērtēs ministra rīkojumu pēc būtības un nolems – vai piekrist izdotajam rīkojumam, vai iesniegt pieteikumu Satversmes tiesā par atbilstošā rīkojuma atcelšanu.Plānots, ka sēdē piedalīsies Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvis un Ozolnieku novada iedzīvotāji, kuriem šis jautājums ir īpaši aktuāls.Jau vēstīts, ka Sprūdžs atcēlis Ozolnieku novada domes aizliegumu smēķēt uz daudzdzīvokļu namu balkoniem, liecina publicētā informācija «Latvijas Vēstnesī».Rīkojumā minēts, ka pašvaldībām nav tiesiska pamata papildus likumā «Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu» paredzētajam noteikt smēķēšanas ierobežojumus savā teritorijā, izdodot par to saistošos noteikumus un paredzot administratīvo atbildību par šo ierobežojumu neievērošanu.Ievērojot, ka saistošie noteikumi satur vienu normu, kas ir atzīstama par prettiesisku, saistošie noteikumi ir atceļami kopumā kā nelikumīgi.Ozolnieku novada domnieki nolēma aizliegt smēķēt uz daudzdzīvokļu namu balkoniem un lodžijām pēc sūdzību saņemšanas no vietējiem iedzīvotājiem.Tomēr pašvaldības izstrādātais normatīvais akts bija pretrunā ar jau spēkā esošo normatīvo regulējumu – pašvaldības savos saistošajos noteikumos nav tiesīgas noteikt papildu smēķēšanas aizliegumu, jo tas neatbilst likumam «Par tabakas izstrādājumus realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu» un Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa normām.Tāpēc VARAM neesot tiesiska pamata pašvaldības izstrādātos noteikumus saskaņot.Veselības ministrija (VM) ir paudusi atbalstu iecerei aizliegt smēķēšanu uz daudzdzīvokļu namu balkoniem. Lai normatīvajos aktos noteiktu šādus smēķēšanas aizliegumus, plānots ierosināt grozījumus likumā «Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu».

Pievieno komentāru

Komentāri 18

Doks

to - nezinu, kam atbildēt, nu tik drausmīgi anonīms, ka pat bez nika, bet domāts šim - Dokam 18.01.2012. 21:19:57

Nevajag jautāt man to, kas jājautā ministrijai un kas plaši publiskots:

Atbilstoši likumam "Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu" un Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksam pašvaldības savos saistošajos noteikumos nav tiesīgas noteikt papildu smēķēšanas aizliegumu. Tas nozīmē, ka ministrijai nebija tiesiska pamata šos noteikumus saskaņot, informēja Auniņa.

Ministrija Ozolnieku pašvaldību jau saistošo noteikumu izstrādes stadijā aicināja šo iniciatīvu saskaņot ar Veselības ministrijas speciālistiem, lai novērstu pretrunas un noteikumu neatbilstību augstāka juridiskā spēka normām. Pēc VARAM ierosinājuma decembra sākumā Veselības ministrija ir paudusi atbalstu Ozolnieku novada domes iniciatīvai un, lai šādu aizliegumu noteiktu, tagad plānots rosināt grozījumus likumā "Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu".

Ozolnieku novada dome nolēma izmantot tiesības nepiekrist VARAM nostājai un neatcēla savus noteikumus. VARAM paustā nostāja, ka tā ir iejaukšanās citos likumos, nepārliecināja pašvaldību, jo likumā par tabakas izstrādājumu lietošanas ierobežošanu ir pateikts, ka smēķēt aizliegts namu kāpņu telpās, gaiteņos un citās koplietošanas telpās, taču nevienā likumā nav runas par smēķēšanu uz lodžijām, balkoniem un pie atvērtiem logiem, tādēļ pašvaldībai ir tiesības izdot savus noteikumus. Šādu pamatojumu pašvaldība nosūtīja arī VARAM.

Nav pamatots arī VARAM arguments, ka likums "Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu" nesatur pilnvarojumu pašvaldībām izdot saistošos noteikumus par smēķēšanas ierobežošanu, bet tas arī nav nepieciešams, jo pilnvarojums ir paredzēts likumā "Par pašvaldībām", uzskata Ozolnieku novada dome.

Pēc VARAM ierosinājuma Veselības ministrija (VM) ir paudusi atbalstu Ozolnieku novada domes iniciatīvai ierobežot smēķēšanu uz daudzdzīvokļu māju balkoniem un lodžijām. Lai normatīvajos aktos noteiktu šādus smēķēšanas aizliegumus, plānots rosināt grozījumus likumā "Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu".

Tātad - ja pa visu šo jezgu vēl nav pielecis: VARAM aizrāda Ožiem iespējamo dublēšanos ar nacionāla mēroga normatīviem. Oži, iespējams, pamatoti iebilst, jo konkrētais aizliegums kā tāds nav ietverts nevienā nacionālajā normatīvā. Veselības ministrija tādu rosina, bet - tikai rosina, un šāda konkrēta dublēšanās vēl nav stājusies spēkā. Tātad joprojām Administratīvo pārkāpumu kodekss neparedz to, ko paredz Oži noteikumi, līdz ar to VARAM pirmslaicīgi aizrāda dublēšanos ar likumu. Protams, precīzi to spoēs izvērtēt Satversmes tiesa, ka kādam patīk matus skaldīt.

pirms 6 gadiem, 2012.01.19 08:43

Beibe

Iedzīvotāja,tev ar galvu viss kārtībā,ko tu ar to gribāji pateikt?

pirms 6 gadiem, 2012.01.19 08:19

iedzīvotāja

Tu tik pamēģini savu krupi bez uzraudzības atstāt, kaimiņš izsauks Jomu un pareizi darīs.

pirms 6 gadiem, 2012.01.18 22:09

Dokam

Dok, uz kādiem tad normatīvajiem, kuri vēl nav pieņemti, balstās VARAM?

pirms 6 gadiem, 2012.01.18 21:19

Nav smieklīgi

ka ņemas ar to pīpēšanu.Pienu vari arī vienu dienu nedzert, bet jāelpo pastāvīgi.Un kāpēc gan pienu nevar nopirkt pirms brīvdienām?Bet man ir 4 mēnešus vecs bērns un es dzīvoju piektajā stāvā.Domā viegli ir ar bērnu ratiņiem ceļot no piektā stāva lai to pusstundiņu pabūtu svaigā gaisā.Verētu mierīgi ar ratiņiem izstumt uz lodžijas lai mazais guļ.Bet nevar jau zināt kad apakšējais Vaņa līdīs ārā kūpēt.

pirms 6 gadiem, 2012.01.18 18:22

iedzīvotāja

Pilnīgi smieklīgi ,ko var ņemties ar to pīpēšanu!!!
Labāk lai Ozolnieku ciematā atver vienu kārtīgu veikalu,brīvdienās nav kur pienu nopirkt,jāapskraida visi Ozolnieki-kauns Domei!!!
Ir tak pirmām kārtām jāredz prioritātes!!!

pirms 6 gadiem, 2012.01.18 17:57

skumji

Skumji, ka vienīgā problēma ko redz Ozolniekos šie "šķīstie" domnieki ir pīpēšana uz balkoniem. Ja viņi būtu tikpat aktīvi un vienoti par domes darbinieku kriminālajām izdarībām kā kukuļņemšana, tad varētu arī piebiedroties ar savu atbalstu.

pirms 6 gadiem, 2012.01.18 12:58

:D

to Lempijs - "Otjebis,imeju pravo" - tad jau tev bija ekskluzīva iespēja ielūkoties jaunās valsts valodas nākotnē?... ;))

pirms 6 gadiem, 2012.01.18 11:50

Dilans

Mani neinteresē augstāk un zemāk stāvošo institūciju cīnās manevri un savstarpējā subordinācija,bet gan rezultāts un visā valstī,tātad likumdošanas izmaiņās un pēc iespējas ātrāk.Par cik tiek prognozēta karsta vasara un liegt iespēju telpas vēdināt ir par traku.Ir jārada iespēja normāli dzīvot tiem kuri nevālas indēties.

pirms 6 gadiem, 2012.01.18 11:03

Doks

Da jūs paši nejēdzat, par ko ņematies. VARAM Ožu iniciatīvu grib piemērot visai valstij, bet Ožiem liek pastāvēt maliņā un tad pievienoties.
Sprūdžs tak nav pret Ožu noteikumiem. Viš ir pret to, ka šādus noteikumus paredz pašvaldība nevis valdība, tāpēc VARAM un Veselības ministrija taisās piemērot šādus noteikumus valsts mērogā, kas Ožiem nav jādublē.
t.i., ja kādam nepieleca, Sprūdžs mēģina pnākt, ka šie noteikumi būs ne tikai Ozolniekos, bet arī - Jelgavā, Rīgā, Tukumā, Bauskā - visā valstī!!

Savukārt VARAM un Ozolnieku attiecībās dominē savā ziņā ambīciju cīņa.

Mazliet padumji, ka ministrs pieprasa atcelt noteikumus, to pamatodams uz valsts normatīviem, kuri vēl nav pieņemti (t.i., šāda normas valsts likumos pagaidām nedublējas)...
Ožiem, manuprāt, ir trīs izvēles:
1) akceptē ministra rīkojumu, sagaida valsts normatīvu un priecājas, ka bijuši tam visam iniciatori;
2) ignorē ministra rīkojumu līdz brīdim, kad stājas spēkā VARAM argumenti, jo VARAM atcaucas uz normatīviem, kādi valsts mērogā tiek gatavoti, bet vēl nav stājušies spēkā, un līdz ar to Ožu noteikumi nedublējas;
3) apstrīd Sprūdža rīkojumu Satversmes tiesā - pamatojums līdzīgs 2.izvēlei, tikai šeit gala vārdu uztic augstākai iestādei "no malas", tak, atceroties pašvaldību reformas kašķus, vēl ir neskaidras Ožu izredzes ST...

pirms 6 gadiem, 2012.01.18 10:52

Lempijs

Baigi"kaifīgā"sajūta kad augšējais kaimiņš nopīpējies sāk tīrīt savas sapuvušās plaušas,krēpoties un spļaudīties no piektā stāva.Līdz vēmienam pretīgi,kad aizrādi kaut ko tad atbilde:"Otjebis,imeju pravo".Un paliec bezpalīdzīgs,viņam taču ir tiesības,bet mums jābūt iecietīgiem un saprotošiem.Kur vēl stulbāka var būt mūsu likumdošana.Kapēc pie mums vienmēr tiek saprasti un ārstēti visādi indivīdi ar dažādām atkarībām,bet ja tu piekop normālu dzīvesveidu gar tevi noslauka kājas?

pirms 6 gadiem, 2012.01.18 09:57

Beibe

Čirka, un ko tad viņš velk sev iekšā,varbūt ozonu?Es tev varu piekrist ka smēķēšana ir viens no narkomānijas veidiem un ka uz tabakas biznesa rēķina tiek grauta cilvēku veselība,kura jau tā nav spoža mūsu valsts iedzīvotājiem.Ja Sprūdžam izdosies aizstāvēt savu lēmumu nu tad graša vērtība mūsu valdībai,tad ne jau tautas kalpi viņi būs,bet kaitīga biznesa vergi.Ozīši nepadodaties!!!

pirms 6 gadiem, 2012.01.18 09:49

Nejēdzība

Vajadzētu tiem pīpmaņiem likuma kārtā paredzēt arī satīrīt apakšējo kaimiņu lodžijas. Tagad uzsnidzis sniegs un lieliski var redzēt, kā Tevi ciena kaimiņi!!!

pirms 6 gadiem, 2012.01.18 09:05

čirka

BEIBE,ne jau nikotīns lido gaisā,kad smēķētājs smēķē.To viņš velk sev iekšā un tas ir tas, kas radījis to atkarību.Tā pati narkomānija (atkarība), tikai legāla, valsts atbalstīta vien ir.Labums atlec valstij diezgan labais uz muļķīšu, smēķētāju rēķina.

pirms 6 gadiem, 2012.01.18 08:41

piipmanis

http://www.apollo.lv/portal/sieviete/articles/261211

Cigarešu ražotāji (un arī Valsts- jo tiek maksāti nodokļi) ir ieinteresēti patērētājus ilgāk noturēt atkarībā...

pirms 6 gadiem, 2012.01.17 22:17

Mošē

Juridiski lēmums nelikumīgs, tomēr Oži ir pirmie, kas pozicionējuši sevi kā ģimenei un bērnam draudzīgu dzīves vietu, par to žetons!

Uzskatu, ka nesmēķētājiem nav jāizjūt ne vismazākais diskomforts citu velmē saīsināt savu dzīves ilgumu un sa*** veselību.

Lai Ožiem izdodas panākt savu!

pirms 6 gadiem, 2012.01.17 22:00

Dilans

Te nu ir redzams kas mūsu valstī ir svarīgāks,cilvēks vai kaut kāda privātīpašuma daļa.Sprūdžs rīkojās kā tāds ministra izsmiekls.Ozolnieku domei novēlu izturību un neatkāpties no sava lēmuma,pierādiet ka esat tautas kalpi.

pirms 6 gadiem, 2012.01.17 20:41

Beibe

Ozīši turaties un lai jums izdodas,vēlu veiksmi.Veselības ministrijā strādājošie laikam tomēr saprot kā nikotīns ietekmē cilvēka veselību.

pirms 6 gadiem, 2012.01.17 20:20

Vietējās ziņas