Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Naktī Raiņa ielā visos krustojumos degs zaļais 6

Pašlaik Raiņa ielā vēl notiek luksoforu programmēšana, tāpēc satiksmes dalībniekiem var nākties piedzīvot neērtības. Taču atbildīgie dienesti sola, ka pēc visu darbu paveikšanas pārvietoties būs ērti gan gājējiem, gan autovadītājiem.

«Zemgales Ziņas» novēroja, ka daudzi gājēji neizprot jauno luksoforu darbības principus – daļa spiež izsaukuma pogu, bet citi neizpratnē ilgstoši gaida. Pašvaldības aģentūra «Pilsētsaimniecība» informē, ka gājējiem, lai luksofors atļautu šķērsot brauktuvi, obligāti jānospiež izsaukuma poga. «Pašlaik Raiņa ielas krustojumos tiek veikta programmēšana, kas saistīta ar brauktuves segumā uzstādīto sensoru pārvietošanu luksofora vadības kontrolieriem. Daļa krustojumu strādā ierastajā, bet daļa – jaunajā sistēmā,» skaidro projekta īstenotāji, aicinot gājējus pogu nospiest ikreiz, kad ir nepieciešamība šķērsot krustojumu. Ja pogas iekārtas apakšējā daļā ieslēgta gaisma un gaidīšanas laika displejā redzamas sekundes, tad kāds gājējs jau ir piespiedis pogu un jāgaida zaļais signāls. Laika uzskaites displejā būs redzami gājēju luksofora signālu ilgumi sekundēs: sarkani cipari – gaidīšanas laiks līdz zaļajam signālam, zaļi cipari – zaļās gaismas darbības un iešanai atvēlētais laiks.Gājēju izsaukuma pogu iekārtas aprīkotas arī ar skaņas signālu, kas nodrošina vides pieejamību cilvēkiem ar redzes problēmām. Nospiežot izsaukuma pogu, atskan īss skaņas signāls, tas izsauc atļaujošo signālu gājēju luksoforā bez skaņas, bet, lai dabūtu zaļo signālu ar skaņu, poga jāpiespiež un jāpatur trīs sekundes, tad vēlreiz atskanēs īss skaņas signāls, kas nodrošinās signālu ar skaņu. Skaņa būs dzirdama tikai no pulksten 7 līdz 22, lai nepaaugstinātu apkārtējās vides trokšņa līmeni.Naktīs luksofori Raiņa ielā darbosies līdzīgi, kā tas ir Dobeles šosejas krustojumos ar 4. un 5. līniju, – zaļais degs Raiņa ielā, savukārt ielas šķērsošanai no blakus ielām gājējiem būs jāspiež izsaukuma poga, savukārt uz piebraucošām automašīnām reaģēs sensori. Līdzīga sistēma pēc rekonstrukcijas darbosies arī Lielajā ielā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

asdfghj

greex tajaa pashaa laikaa luksofors pie vecaas slimniicas/skruuvju veikala 6dien papildsekciju taa arii neiesleedza....

pirms 6 gadiem, 2012.08.22 00:51

Resnais

Vernonam: Pie mums Latvijā ir savādāk! Visos krustojumos deg zaļais, un piebraucošais auto ieslēdz sev sarkano :)

pirms 6 gadiem, 2012.08.21 16:28

Onslovs

to Greex - piekrītu, ģerevņa... :)

Bet šovakar tātad Raiņa ielā gaidāms urlu salidojums ar veciem BMW. Forma oģeždi - "adidas"... ;)

pirms 6 gadiem, 2012.08.21 13:48

Greexam

Un galvenais, ka tādu luksoforu Jelgavā ir daudz, kas šādā kārtībā strādā jau vairākus gadus. Varētu domāt, ka tur pat nav nekas jāmācās, lai saprastu, kā jābrauc krustojums.

pirms 6 gadiem, 2012.08.21 13:04

Greex

Skatos, ka Jelgavas braucēji nav apguvuši, kas ir luksofora papildsekcija, ko tā atļauj un ko aizliedz.
Vakar vakarā varēja vērot komisku ainu - viens braucējs stāv uz Mātera ielas vidējā joslā un gaida "zaļo bultu", lai nogrieztos pa kreisi. Aizmugurē piebrauc kaut kāds "3,14zdovoza" tipa mazvāģītis un sāk taurēt - tā teikt, "ko stāvi, brauc taču". Kad ar taurēšanu tomēr neizdevās priekšā stāvošo izprovocēt uz pārkāpumu, mazvāģītis padeva atpakaļ, iegrieza labajā joslā un no tās slaidi aizgāja pa kreisi - zaļajai bultai papildsekcijā joprojām nedegot :D
Nākamajā luksofora ciklā atkal divi aizbrauca pa kreisi pie neieslēgtas papildsekcijas. Ģerevņa, ģerevņa - ko lai saka...

pirms 6 gadiem, 2012.08.21 11:29

Vernons

Somijā, Tamperē, visos krustojumos, visos virzienos deg sarkanais signāls. Braucot ar 50 km/h katrs, tuvāk krustam esošs auto ieslēdz sev zaļo. Mums grūti to saprast un vēl grūtāk ieviest. Tevi vienkārši piespiež normāli braukt!

pirms 6 gadiem, 2012.08.21 10:22

Vietējās ziņas